Greta Thunberg piti suurta julkisuutta saaneen pateettisen ja itkuisen puheen YK:n istunnossa New Yorkissa. Hän oli huolissaan tulevaisuudestaan 100(!) vuoden päästä, jolloin ilmastomuutos EHKÄ pilaa maailman.
Herää heti kysymys: Koska joku toinen eurooppalaisnuori menee Brysseliin puhumaan EU-parlamentille? Eli kysyy mepeiltä, miksi he sallivat Euroopan kansojen muuttuvan vähemmistöiksi omissa maissaan ja maanosan islamisoitumisen!
Tuo karmea kehitys tapahtuu alle 40 vuodessa. Ruotsissa jo 30 vuodessa eli Greta on vielä keski-ikäinen nainen. Minä olisin teininä PALJON enemmän huolissaan Euroopan sivilisaation varmasta tuhosta kuin maailman epävarmasta ilmastonmuutoksesta saatikka sen tuhoista!
Herää heti kysymys: Koska joku toinen eurooppalaisnuori menee Brysseliin puhumaan EU-parlamentille? Eli kysyy mepeiltä, miksi he sallivat Euroopan kansojen muuttuvan vähemmistöiksi omissa maissaan ja maanosan islamisoitumisen!
Tuo karmea kehitys tapahtuu alle 40 vuodessa. Ruotsissa jo 30 vuodessa eli Greta on vielä keski-ikäinen nainen. Minä olisin teininä PALJON enemmän huolissaan Euroopan sivilisaation varmasta tuhosta kuin maailman epävarmasta ilmastonmuutoksesta saatikka sen tuhoista!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Niinpä. Varsinkin länsimaiden valtamediat lietsovat nyt ilmastohysteriaa. Syyhän on selvä. Jotta länsimaita riivaava suurmamutus jäisi varjoon!
Mitä merkitystä on jollain ilmastolla 100 vuoden päästä, jos koko sivilisaatiomme on tuhon oma alle 40 vuodessa?!
Kyskääpä sitä itseltänne ja toisiltanne. Mamutusmedia on kysynyt ja tajunnut tilanteen. Siksi se yrittää siirtää huomion epätoivoisesti muuallel!
Kyllä eurooppalaisnuoren hätähuuto Euroopan sivilisaation pelastamisen puolesta kaikuisi kuuroile korville Brysselissä. Eikä länsimaiden valta- eli valhemediat uutisoisi siitä sanaakaan. Vaan leimaisi hänet natsirasiutiksia ja populistipuolueiden kätyriksi.
100 vuoden päästä europa on valloitettu aivokirurgeilla ja koneinsinööreillä, jotka pelastavat koko maapallon!
Henkisesti sairaalla on vain yksi asia mielessään
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/greta-thunbergin-aspergerin-oireyhtyma-herattaa-kipakkaa-keskustelua-autismiliitto-tyrmaa-holhousehdotukset-se-on-han-joka-ohjailee-muita-ei-painvastoin/7562468#gs.5mtpdh
Katsos kun ongelma on siinä että nämä asiat ja "mielipiteet" joita tämä Greta tyttönenkin esitti siellä ilmastokokouksessa niin käytännössähän nämä ovat asioita joita tietty foorumi ajaa ja he valjastavat lapset omia päämääriään edistämään! Eihän sinne pääse puhumaan jos olet eri mieltä!
En väitä etteikö Gretalla olisi tämän suuntaisia mielipiteitä MUTTA koska hän on vielä lapsi niin hänen mielipiteensä asioista on tässä vaiheessa vielä aika manipuloitunut sen mukaisesti mikä on ollut kasvuympäristö.
Kyselet että "Koska joku toinen eurooppalaisnuori menee Brysseliin puhumaan EU-parlamentille? Eli kysyy mepeiltä, miksi he sallivat Euroopan kansojen muuttuvan vähemmistöiksi omissa maissaan ja maanosan islamisoitumisen!"
Menijöitä olisi varmaan vaikka kuinka MUTTA ongelma on siinä että tämän suuntainen puhe ei ole nykyisten vallanpitäjien linjan mukainen JOTEN eihän sinne pääse pitämään tällaista puhetta.
Vasta siinä vaiheessa kun järki voittaa ja Eurooppakin ryhtyy puolustamaan omaa olemassaoloaan niin tällainen puhe voidaan kuulla!
Harvinaista, että rajakki onnistui käyttämään sanaa pateettinen oikein. Noin iso sana... Mutta kyllä, Gretan puhe oli todellakin mahtipontinen.
Ongelma fantasiassasi on se, että siinä missä kaikki varteenotettavat tahot ovat yhtä mieltä siitä, että ilmastonmuutos on iso ongelma ja tulee vaikuttamaan koko maailmaan tulevaisuudessa (ja jo nyt), yksikään varteenotettava taho ei näe Euroopan kansojen muuttuvan vähemmistöksi omissa maissaan missään kuviteltavissa olevassa skenaariossa.
Tuota on jopa yritetty. NL anneksoi esimerkiksi Latvian ja pakkosiirrätti väestöjä vuosikausien ajan. Tästä huolimatta Latvialaiset ovat edelleen enemmistö omassa maassaan, joskin venäjänkielinen vähemmistö on varsin merkittävä. Paikoitellen toki jopa enemmistö...
Tällaistahan ei ole Euroopan alueella tapahtumassa, eikä varmaan tapahdukaan niin kauan kuin EU kestää.
Hahah haaahhhhh!!!! Rottako ihan itse tänne tulee arvostelemaan muiden oikeinkirjoitusta!!!! Sallikaa mun nauraa, vaikka se vartti! Tällä palstalla ei ole ketään joka pääsisi lähellekään rotan muualta ,suoraan kopiointi tasoja ,ja jos joskus jotain omaa yrittääkin mukaan heitellä ,on se kuin jonkun peruskoululaisen kynästä. Muutenkin ihmettelen mitä kuvittelee voittajansa typerällä höpötyksellään ja lapsellisella ilkeilyllä puhuttaessa asiaa. Kehittäisi joskus jotain asiantynkää ihan itse, yrittäisi edes:).Säälittävää.
Euroopan väestön ja uskonnon muutos on matemaattinen FAKTA! Suurten tutkimusfirmojen edustajat eivät edes kyseenalaistaneet tuota pätevää laskelmaa.He yrittivät vain lieventää sen vaikutuksia epätoivoisesti.
Eräs heistä ilkesi jopa kysellä, että "Olisiko se islamisoituminen sitten jotenkin paha asia?"!!??
Huhhuh! Olisi se niin paha asia, että koko Euroopan sivilisaatio tuhoutuisi. Ei sen pahempaa. Tosin en minä ja moni muukaan voisi enää keksiä pahempaa seurausta.
Paitsi tietysti kaiken maailman vasurirotat, joille Euroopan maiden, kansojen , kulttuurien ja uskonnon säilyminen on kaikkein pahin asia maailmassa...
> Euroopan väestön ja uskonnon muutos on matemaattinen FAKTA!
Muuten hyvä, mutta ei ole. Ei sinne päinkään.
Islam on valtauskonto maailmassa. Sinäkin, olet aina vahvimman, kauneimman, rikkaimman puolella, et koskaan heikoimman, sairaan, köyhimmän, luuserin puolella. Mikset olisi myös islamin puolella?
Kyllä valkoinen sivilisatio ja kristinuuso on vieläkin vahvin maailmassa!
Mutta ei kauaa, jos ja kun länsimaiden vasurieliitit jatkavat masokistista oman sivilisaationsa tuhoamista.
Miksi SINÄ olet omaa sivilisaatiotasi ja kansaasi vastaan!? Siinäpä vasta kysymys!
"Hän oli huolissaan tulevaisuudestaan 100(!) vuoden päästä..."
Mielenkiintoinen ja ajatuksia herättävä tapa ajatella tämäkin.
Osa porukasta ajattelee, mitäpä tämä haittaa, kun hän itse ja hänen aikuiset lapsensakin ehtivät siihen mennessä kuolla. Hänen jälkeensä tulkoon vaikka vedenpaisumus. Oman napansa kautta eläminen on sekin yksi tapa hahmottaa maailmaa.
Ajatteleva ihminen sentään saattaa pohtia sitäkin, onko yhdellä ainoalla sukupolvella oikeus syödä tulevienkin sukupolvien eväät ja paskantaa jokaiseen kaivoon?
MG taas ei tajunnut tai ollut tajuavinaan avauksen pointtia!?
Siinä ei tosiaankaan vähetelty niinkään sadan vuoden päästä mahdollisesti tapahtuvaa katstrofia, kuin korostettiin 40 vuoden sisällä varmasti tapahtuvaa katastrofia!
Onko siis omien sanojesi mukaan nykyisillä päättäjillä oikeus tuhota tulevien eurooppalaisten maat, kansat, kulttuurit ja uskonto eli paskantaa jokaiseen Euroopan kaivoon!?
Ei Greta ilmastoaktivistina tee lapsia, koska se on ekoteko. Vain kehitysmaamuslimeiden holtiton lisääntyminen on hyväksyttävää, koska Islam ja siihen liittyvät kulttuurit. Se että Ruotsi Islamisoituu kiihtyvällä vauhdilla ei näitä Gretoja huolestuta pätkääkään, kuten ei maapallon väkiluvun nousu noin 85 miljoonalla vuosittain. Eli ainoa syyllinen ilmastonmuutokseen on suomalainen valkoinen lihaa syövä autoileva mies.
Kyllä viherkommareiden, demareiden, rkp:n, kepuleiden ja muiden suvakkien äänestäjien mielestä heillä on oikeus Islamisoida Suomi kehitysmaamuslimeilla ja siten paskantaa kaikkien kantasuomalaisten kaivoon. Ihan kuten muuallakin länsi-euroopassa.
Toveri Moktar sinä suuri tietäjäpolitrukki kerropa oma tietämyksesi mikä on 100 vuoden päästä maailman väkiluku ? Kerro onko maailmassa ruokaa ja vettä kaikille ja onko kansalaisuudet sovinnossa keskenään ilman sotimista ?
Tiedän mitä sinä vastaat sinun mielestäsi kaikki tuo kuvitelma on vain raappahousuisen persuuksen toiveajattelua ?