Silloin kaikki uutisointi olisi avointa ja jokaisen uutisen alapuolella olisi keskustelu-osio avoin, jokainen voisi vapaasti omalla tunnollaan purkaa ajatustaan uutisaihetta koskevasta asiasta, kuten tämmönen aihe:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006250809.html
Joo-o, kyllä, olisi laitonta lähettää seksuaalirikosen tehnyt matu kotimaahansa, mutta entäpä jos näitä varten olisi oma saari olemassa, mistä ei pääse pois kuin kotimaahansa tai muualle turvalliseen maahan? Saaressa kukaan ei ole hengenvaarassa, siellä voisi olla jopa VOK.
Jos valtamedia olisi persujen puolella
1
127
Vastaukset 1
- Anonyymi
Putinilla voisi olla tarjota töitä näille raiskareille siperiassa.
Voivat päivät pitkät kaivaa lentokentille perustuksia, Suomi voisi maksaa ylläpidon, eli päivittäisen hapankaali annoksen hinnan.
WIN WIN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 112749
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19670Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 70504
- 63491