jälkeen jäänyttä kielipolitiikkaa, niin rkp ei myöskään kannata seksuaalirikoksista tuomittujen maahanmuuttajien(turvisten)karkoittamista. Sen teki Biaudet eilen hyvin selväksi, eli rkp:n mielestä nämä mamut voivat jatkaa täällä raiskailujaan.
Kielipuolue onkin ihan yhtä epäisänmaallinen puolue kuin Vihreät.
Kielipuolue onkin ihan yhtä epäisänmaallinen puolue kuin Vihreät.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No ehän rkp ole edes suomalainen puolue.
Rkp haluaa myös haitallista maahanmuuttoa, sille kelpaa kaikki.
Tosiaan etuilupuolueelle kelpaa kaikki, mikä vähänkään heikentää Suomen suomalaisuutta!
RKP todellakin ampuu omaan nilkaansa, kun on aina ollut kovin mamuttajapuolue!
Koska on selvää, että nopeasti lisääntyvät muut kielivähemistöt tekevät pakkoruotsituksen ja kielisysteemimme kestämättömäksi puolustaa.
Ehkä kyse on sitä, että ruseliitti tietää ruotsin kielen katoavan Suomesta. Ja siksi se haluaa kostaa suomalaisuudelle hävittämällä senkin pois!
Olen aina ennustanut, että mamutus tulee lopetamaan pakkoruotsituksen ja lopulta koko keinotekoisen kaksikielisyyden. Näet mamuja ei tässä svekokratiassa voi sortaa kuten susuja!
En ole mikään politiikan asiantuntija koti- tai ulkomaan asioiden suhteen MUTTA onko maailmalla kuinka yleistä että omassa maassa on puolueita joiden pääasiallinen tarkoitus on oman maan kulttuurin ja kantaväestön kaikinpuolinen sortaminen - Niin kuin täällä Suomessa RKP ja vihreät tekevät!
No, asioilla on puolensa. Ulkomailla taitaa olla enemmän tyylinä suora toiminta kuin poliittinen myyrän työ, tosin nämä mainitsemasi kaksi suomalaista puoluetta tekevät tämän ihan julkisesti!
Kyllä Suomi on aivan omassa luokassaan ja erikoistapaus, mitä tulee ylivoimaisen pääväestön kielisortamisen maailman maiden joukossa!
Rkp on hyvin tekopyhä puolue, johto kyllä ottaisia mamuja vaikka kuinka, mutta omalle takapihalle niitä ei haluta.
Eikä "vieraskielisten" määrän suuruus muka vaikuta mitenkään kielisysteemiimme?!
Vieraskielinen on lainausmerkeissä, koska ruotsikin on ihan yhtä vieras kieli suomalaisille kuin muutkin.