Hienoa kun ovat Ylessä saaneet Juvosen mukaan ajankohtaisesta asiasta keskustelemaan!
Viimeinkin pääsee kansan ääni kuulluksi myös niin usein puolueelliseksi havaitussa valtamediassa.
Viimeinkin pääsee kansan ääni kuulluksi myös niin usein puolueelliseksi havaitussa valtamediassa.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Juvonen nosti hienosti esiin, että jo nyt terveyskeskuksessa joudutaan priorisoimaan asiakkaita. Erittäin vakava paikka tulevaisuutta ajatellen.
Juvosen mielestä terveydenhoitoon tarvitaan lisää rahaa ja ne voidaan ottaa mm. eläkkeitä pienentämällä.
Ei sanonut, vaan Juvonen sanoi että rahaa on voitava ottaa erityisesti laittomasti maassa oleskelevien terveydenhuollosta.
Mitä Juvonen ja persut oli hallituksessa leikkaamassa. Ja kyllä se Suomen suurin puolue on NUKKUVAT, ja kerros mihin tarvitaan 200 elättiä? Aivan ei mihinkään, mites se Irwin vainaa aikoinaan lauloi, "terveisiä perseestä"
Sipilän hallituksessa puoluetta edusti vain yksi ja ainoa nimeltänsä Timo S. Koska hän "perusti" persut, niin väitetään mediassa.
Sama mies, joka tunnetusti halusi Sipilän hallituksen ulkoministeriksi, ei valtiovarainministeriksi, mihin vaalivoitto hänet velvoitti.
Ja Sipilä hyväksyi Timon asettamat "tärkeysprinsiipit".
Vuonna 2017 puheenjohtajavaalin seurauksena nykyinen PS ei salli tällaista yhden miehen diktatuuria enää koskaan.
TAAS PS:n edustaja sai viimeisen sanan sanoa lopuksi A-Studiossa!
Edellisen kerran tapahtui sama kun PS:n Lulu Ranne oli mukana A-Studiossa, nyt Arja Juvonen sai viimeisen loppupuheenvuoron!
Persuille on käsittämättömän tärkeää tämä viimeisen sanan tai puheenvuoron saanti.
Eihän se vaikuta mihinkään.
Persulogiikassa viimeisen sanan sanoja on keskustelun voittaja. Sama logiikka jyllää myös tällä palstalla. Nokkelin on se, joka jaksaa jänkätä viimeiseen saakka.
Ja sitten kuitenkin itse, nyt tässä ja tänään, luulit kaiketi saavasi sen viimeisen sanan? :D:D:D
Miksi tuossa keskustelussa olisi muutoinkaan ollut tärkeää saada sanoa se viimeinen sana? Keskusteluhan oli hyvin asiapitoisella ja toteavalla pohjalla eikä mikään poliittinen vääntö. Aika omituista, jos tuon keskustelun viimeisen puheenvuoron saamisesta pitää vouhottaa. Persu haluaa ampua tykillä kärpästä?
Sattuneesta syystä, eli kenties juurikin siksi kun persuja on lähestulkoon aina ja jatkuvasti 2000-luvulla ns. nurkattu jonnekin tiettyjen taholta ja vieläpä mieluiten vähemmän näkyväksi Ylessä saati muualla jossa mahdollisesti poliittisesti kilpailevia osapuolia halutaan tukea.
No mutta ainahan sen viimeisen puheenvuoron joku väistämättä saa. En minä ainakaan ole koskaan ajatellut niin, että sillä viimeisellä puheenvuorolla olisi jotenkin erityisen merkittävä rooli keskusteluissa, koska asiasisältö ja keskustelutaito ovat ne keskustelun tärkeimmät seikat. Ei jonkun poliittisen habituksen pönkittäminen ja vastakkainasetteluun kiihottaminen. Se ei ole rakentavaa. Tuo A-Talkin keskustelu oli erittäin hyvä.
Olen perussuomalainen enkä katso koskaan Yleä.
Haastattelun lopussa:
Toimittaja: Kiitos.
Halla-aho: Kiitos.
PersuNews: HALLA-AHO SAI VIIMEISEN SANAN JA SERVASI TOIMITTAJAN!!!
Mestari Halla-aholla on työtä johtaessaan tätä meitän homogeenista porukkaamme.
Kyllä sitä persujenkin on pakko jollakin tavoin päteä, vaikka sitten edes viimeisen sanan sanomisella. Onhan se sekin jo jotain, jolla voikin jo vouhottaa ja ihan pöyhistellä.
Eikö fakta sovi maailmankuvaan? Jos sen sanoo ääneen niin se onkin jotain muuta?