Kimmo Tiilikainen nosti ministerinä opiskelukaverinsa Pentti Hyttisen Metsähallituksen pääjohtajaksi, vaikka tiedossa olivat jo aiemmat ongelmat Hyttisen johtamistavoissa.
Tiilikainen syrjäytti härskisti arvostetun ja pidetyn Esa Härmälän. Jopa KEPUn oma eduskuntaryhmä piti Kimmo Tiilikaisen toimintaa poikkeuksellisen härskinä jopa KEPUn oman mittapuun mukaan arvioituna. Tiilikaiselle annettiinkin varoitus. Kansa ymmärsi yskän ja Tiilikainen putosi 16 vuoden kansanedustajavuoden jälkeen eduskunnasta tämän kevään vaaleissa.
Eikä tässä vielä kaikki. Nyt KEPU palkitsi petturi Tiilkaisen 10000 euron kk-palkkaisella valtiosihteerin vakanssilla.
Kimmo Tiilikaisen härski KEPUlipeli
20
97
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo tieto Kimmo Tiilikaisen konkurssirikosepäilyistä vain vahvistaa kuvaa, joka kansalla on ollut tästä hyypiöstä.
- Anonyymi
Potku perseelle Tiilikaiselle valtion virasta ja nopeasti!
- Anonyymi
Viherhörhö Tiilikainen,
Kapitalisti Sipilä,
Itsekäs Berner ja
Baska Paula upottivat Keskustan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viherhörhö Tiilikainen,
Kapitalisti Sipilä,
Itsekäs Berner ja
Baska Paula upottivat Keskustan.Tiilikainen on selvää Pääministeri ja Presidentti ainesta, meidän rakkaassa KESKUSTASSAMME.
Joten yrittäkää se kestää oksettavat sossu-komukat. Vai haluatteko että teidät heitetään Putteroisen äkeen piikkeihin. - Anonyymi
kepu-Tiilikainen oli hiestä märkänä turvataanhan sähköyhtiöden muhkeat tuotot jatkossakin?
- Anonyymi
Yksi mainio esimerkki siitä, että vain eduskunnan ja valtioneuvoston paikkojen pitäisi olla poliitikkopestejä.
Kaikki muut tutkintoon ja haastatteluihin sekä erilaisiin soveltuvuustesteihin perustuvia töitä tai virkoja, siis muiden kuin poliitikkojen toimittamia rekryjä. - Anonyymi
Tuollaista kähmintää ja suhmurointia se oli koko Sipilän hallituskausi.
- Anonyymi
Apuva, Tiilikainen on taas päättämässä sähköautotuesta rikkaille.
Kimmo upotti jo viimein puolueen energia- toilailuillaan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Apuva, Tiilikainen on taas päättämässä sähköautotuesta rikkaille.
Kimmo upotti jo viimein puolueen energia- toilailuillaanhttps://www.taloustaito.fi/vapaalla/sahkoautojen-akuissa-hammentavat-hintaerot/#5ce1cef8
Kyllä sähköauto tai hybridi tulee kalliiksi. Latauskertoja yksi akku kestää n. tuhat-tuhat viisisataa ja sitten uutta ostamaan. Jos ka. auton hinta nyt 3400 EUR arvoinen, herääkö kenelläkään mieleen että autot ei nyt vastaa akkujen hintojakaan. Romusähjöautoja jätetään kaikkialle lojumaan, kun ei ole varaa huoltoihin ja uusiin akkuihin.
- Anonyymi
Tiilikainen on Pekka Haaviston mielinen ja kaikessa, siis ihan kaikessa. Tiilikainenkaan ei venäjälle olisi kovin tervetullut, koska on todella kaikessa saman mielinen kuin Haavisto. Käyvätköhän samalla klubillakin..
- Anonyymi
Kaapissa?
- Anonyymi
Tiilikainen, Sipilä ja BaskaBaula upottivat keskustan.
Sivuun, Mars Mars. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiilikainen, Sipilä ja BaskaBaula upottivat keskustan.
Sivuun, Mars Mars.Kimmo lisäämässä älyttömästi bensaveroa.
Maaseudun tyhjääjä.
- Anonyymi
Nimitysmuistio paljastaa: Kimmo Tiilikainen valittiin GTK:n pääjohtajaksi ohi kokeneempien hakijoiden
Elinkeinoministeri Mika Lintilä (kesk) valitsi Geologian tutkimuskeskuksen pääjohtajaksi oman valtiosihteerinsä Kimmo Tiilikaisen (kesk). Tiilikaisella oli vähemmän johtamiskokemusta kuin kahdella muulla kärkihakijalla.
Härski Peluri.- Anonyymi
Millä ihmeen oikeudella?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä ihmeen oikeudella?
Kun politiikassa epäonnistuu niin, että äänestäjiltä ei enää tule kannatusta niin siinä sitten marinoituu vaikka mihin huippuvirkaan. Esim Lehtolehmä ja Tiilikainen. Rumaa, härskiä, suraansanoen rivoa hyväveli toimintaa, kyllä kansa tietää!
- Anonyymi
Vielä puuttuu ainoastaan taulukaupat sinetöimään Tiilikaisen koplauksen.
- Anonyymi
On se kepuketku.
- Anonyymi
Eikös tämä Tiilikaisen suosima heppuHyttinen saanut sittemmin potkut laitoksen johdosta
- Anonyymi
Kaverikapitalisti on suomen syöpä ja sitä harjoittaa keskusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1059533
- 494681
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021976Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421951- 241650
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131401Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,401319Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54927Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30913Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31912