Putinin infotunarit

Ja taas kerran ovat Putinin infotunarit pahoittaneet pienen mielensä toimittaja-kirjailija Jessikka Aron kirjoittamien Venäjä-paljastusten vuoksi.

Mikä näitä infotunareita oikein vaivaa?

Eivätkö he ymmärrä, että Suomi on, toisin kuin infotunarien henkinen ihannevaltio Venäjä, demokraattinen, länsimainen oikeusvaltio, jossa toimittajilla on täysi oikeus kirjoittaa, pelkäämättä ja sensuroimatta sanomaansa?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vaikuttaa siltä, että tylytys oli niin pahaa, että Siperian noutaja tuli hakemaan vajakkeja!

Edessä on 30 vuotta raitista luovaa työtä tundralla !

Ihmettelen missä on ryssän yleensäurhoilijat Dohassa?
vai jäikö naisurhoilijoilta parta ajamati ?

Äänestä

Putinin Tiltut ovat joo aktivoituneet taas. Pitää nääs saada viestien lukumäärässä kiintiö täyteen ennen kuun loppua, jolloin maksukausi vaihtuu ja voi pudota alemmalle kirjoituspalkkion tasolle.

Valtion leipä on pitkä mutta kapea. Tämä koskee myös vieraan valtion leipää. Siksi pitää tsempata!

Äänestä

vielä ehtii Tiltut!

Äänestä

Kiinnostaisi tietää mitä kautta noista Aro - ja NATO - vastaisista viesteistä saisi kirjoituspalkkiot kuitattua? Kun selvästikin on maksettua toimintaa niin työttömälle siinä olisi varmaan hyvä paikka hankkia lisäansioita. Ei taida mennä takkunetin kautta vaan suoraan Pietarin suunnalta.

Uskottavuutta tiltujen viesteillä ei tietenkään ole joten siinä suhteessa toiminnasta ei enää aiheudu haittaa. Sen verran hyvin tilanne on ollut julkisuudessa käsiteltävänä että venäjän suunnasta tuleva propaganda anteeksi PR-materiaali sellaiseksi tunnistetaan heti. Tilanne on vähän samanlainen kuin aikanaan 1980 - luvun puolella Radio Moskovan syytämiä valheita kuunneltaessa. Niistä tiesi mitä neukkulassa olisi haluttu suomalaisten ajattelevan ja mihin suuntaan tuuli sieltä kulloinkin puhalsi.

Äänestä
  • Pietarin trollit syyllistyvät toimittajien ja rauhallisten mielenosoittajien vainoamiseen.

    Onko trolli Kremlin väkivaltaisen natsihallinnon juoksukoira?

    Äänestä

Taas propagandasatukirjan markkinointia infosotilaiden voimalla;)

Äänestä
  • Venäjä+ei+mene+oikein+kaupaksi,+vaikka+KGB+ja+Putin+ja+trollit+ovat+paiskineet+vuosikausia+niskat+limassa+propagandaa.Venäjän+kannatus+on+siltikin+vain+0+%:ia.Uskomatonta+sössimistä.

    Äänestä

Aron mainitsemissa Venäjän myyrissä Ylessä saattaa olla totuuden perää. Jos minä olisin Venäjän myyrä Ylessä, niin tehtailisin mahdollisimman paljon matuhyysäys- ja ilmastonmuutos juttuja. Ne kun jakavat tehokkaiten kansaa erilleen ja se olisi Venäjän etu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja taas kerran ovat Putinin infotunarit pahoittaneet pienen mielensä toimittaja-kirjailija Jessikka Aron kirjoittamien Venäjä-paljastusten vuoksi.

Mikä näitä infotunareita oikein vaivaa?

Eivätkö he ymmärrä, että Suomi on, toisin kuin infotunarien henkinen ihannevaltio Venäjä, demokraattinen, länsimainen oikeusvaltio, jossa toimittajilla on täysi oikeus kirjoittaa, pelkäämättä ja sensuroimatta sanomaansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu