Milloin heidän häitä tanssitaan?
Kestääkö Maisan ja Jari-Matin rakkaus?
Anonyymi
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Itse veikkaan ensi juhannusta. Jos siihen mennessä ei hääkellot soi ei mitään häitä tule.
Hurlumhei suhde ei kestä vaikka pappi sanois aamenen?
Mitä väliä sillä jos ero tulee Maisa saa puolet Latvalahon omaisuudesta. Maisa nauraa koko matkan pankkiin.
Maisa on enemmän rakastajatar- kuin vaimotyyppiä 🤔
Kyllä nuorella naisella riittää puhtia puhaltaa vielä Jari-Matinkin fagottiin.
Kyllä riittää. Ja usein.
Jari-Matti on kyllä niin uuvatti, että pitää Silikonista kiinni niin kauan kun pystyy 😉
JM:llä ei ole aikaa jahdata muita naisia koska sen pitää rallata.
...........ja tienata näin Maisulille rahaa!!
Mitä Jari-Matin sukulaiset, isä, äiti, sisaret/veljet mahtavat tuumata Maisasta, voisi kuvitella että tämän viimeisen kohun jälkeen mitta on täynnä.
Outoa kyllä, mutta J-M:n hyväuskoinen, kiltti äiti viettää polttareita Maisan kanssa 🤔 Tuossa jutussa on kyllä nyt niin jotain päälleliimattua, tuntuu, että pääoperaattorina häärää tuleva rva Latvala itse 🤔 Latvalan toiveminiä 😃 Yht’äkkiä alkaa tapahtumaan ”ihania asioita” tulevalle miniälle, juurikin pettämis- lööppien jälkeen 👀 Nyt kun vielä tukka nupulla, ilman meikkejä, nunnan ja kiltin perhetytön moodi päällä anntettaisiin haastattelut MeNaisille ja Päivärinnan muurahaispesän sohijalle, niin valkopesut saisivat jatkoa 😂 ...ja kansalla olisi viihdykettä 😃
No mitäs luulet? Maisa on tulevan anoppinsa kanssa Dubaissa😁
On kyllä. Mutta matka varattu jo aikaa sitten. Helena on pohjalainen nainen joka osaa purra hammasta, vaikka matkalla, poikansa pettäjän kanssa.
Maisa puolustautuu, uskotko Maisan selityksen:
https://www.seiska.fi/Uutiset/Maisa-Torpalta-ontuva-selitys-salasuhteelle-Han-on-minun-ja-Jari-Matin-hyva-ystava-yhteisia
Mitään häitä ei enää tule. Tämän tietävät kaikki, paitsi Maisa, joka yrittää epätoivonlailla pitää illuusiota häistä pystyssä.
Maisa hommaa itsensä raskaaksi ja kunnian miehenä Latvala menee naimisiin. Maisa kissanpäivät on turvattu. Latvala kiertää maailmaa, Maisa viettää laatuaikaa muiden miesten kanssa.
Maisa ei kroppaansa pilaa raskaudella toista kertaa. Hyvä niin, kun ei pysty minkään sortin vanhemmuuteen.
Maisa, Martina ja Tuksu osaavat taidolla ryvettää miesten maineen 👍 Maisa osannut tempauksillaan, valeraskauksilla kiristyksillä, Axl videolla ja nyt näillä monesti toistuvilla ” yökyläilyillä 😏, Riian lemmenlomalla...pilata rehdin, häntä rakastavan rallikuskin maineen totaalisesti, ulkomaita myöten. Martinan ura alkoi Eremenkon maineen ja parisuhteen pilaamana. Johanna Tukiainen pisti vielä paremmaksi, pilasi ulkoministeri Kanervan uran. Toki Ilkka auttoi siinä ihan itsekin 😉 Kuka näitä, nyt sanon rumasti, silikonityrkkyjä voisi ottaa tosissaan? Viettiensä vietävissä olevat miehet?
Kyllä se kestää jos saldo kestää.
Pillerit roskiin ja elaripulla alulle 👍 Aika paljon tätäkin tapahtuu.
Työntöö! Mutta kuka puskee?
Niin kuka?
Maisalla on varaa valita mies sillä mihiä on kyllä jonoksi asti. Latvala joutuu pyytämään anteeksi jatkuvaa poissaoloaan ja häitä tanssitaan vielä talven aikana. Rakkaus voittaa lopulta ja kohu jää historiaan. Täällä kateelliset naikkoset mollaavat Maisaa kun jäävät ulkonäössä toiseksi eikä ole miljonääri rallimiestä vaan joutuu tyytymään johonkin punakkaan köpöttelijään. Älämölöä riittää palstalla ja kateus oikein paistaa noista kirjoituksista.
Voi hyvät hyssykät sun kanssas 😃 Taaskaan et sitten viitsinyt lukea kommenttia ennen julkaisua. Sinä osaat kyllä idoliasi puolustaa, mutta siitä menee terä kirjoitusvirheidesi takia.
Mikä koomikko. Maisalla ei ole varaa valita, muista kuin peräkammarinpojista. Kukaan oikea mies ei enää ikinä halua sekaantua Maisaan, muutakuin hauskanpidon merkeissä. Horosta ei tehdä vaimoa, you know?
Maisa ei ole KAUNIS, ja ylituunattu halvannäköinen bimbo. Ei auta siinä exän ostama Chanel olalla. Mutta ainahan sen voi viedä kaniin, ellei muuta.
Se vaan harmittaa kun Jari- Matille nauretaan ympäri maailmaa avokkinsa tempausten takia 😔