asiattomista avauksista ylläpidolle, näin on syytä toimia koska äärivassarit eivät pysy asiassa. Ja S24 muuten suunnittelee uusia toimia, jolla näitä häiriköitä saisi kuriin, olen kysellyt asiasta. Se ei siis koske vaan tätä palstaa.
Kyllä muuten näkee kuinka sivistymättömiä nämä selvästi hyvin nuoret häiriköt ovat, veikkaan että elämänsä ovat jo pilanneet.
Kyllä muuten näkee kuinka sivistymättömiä nämä selvästi hyvin nuoret häiriköt ovat, veikkaan että elämänsä ovat jo pilanneet.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Persut eivät arvosta sananvapautta.
Anteeks nyt vaan mutta sananvapuden pitää toteutua lain puitteissa. Onko se joku ongelma sulle?
Se on näille äärivassuille ongelma. Tyypit haluaa vallankumousta, eli täysin sekaista sakkia.
Koskeeko lain puitteissa myös persuja kuten Halla-aho, Tynkkynen ja mäenpää? Vai onko persut taas väärin tuomittu?
Tottakai koskee. Onhan niistä tehty rikosilmoitus, kuten kaikesta rikollisesta mitä sinäkin sanot tehdään. Laki on yhdenvertainen kaikille. Jokainen itse ottaa sen tietoisen riskin että saattaa joutua poliisilaitokselle sanomisistaan. Miten tää on niin vaikeeta sulle?
He on kyllä villia sakkia. Sieltä tulee kokoajan tappouhkausia ja kiihottamista kristtityjen kansanryhmää vastaan.
Voi itku. Pahus sentään kun en enään yläasteella olekaan koulun kingi. Noh, laitan vihani nettiin sekä loukkaannun eriävistä mielipiteistä. Olenhan PERSU.
Eli persun edeltäjä SMP on suomen pientilallisten puolue. Joten joka persu on muukalaisvihassaan oleva kepulainen.
Itsehän haluatte vasemmistoliittoa ja SKDL:ää verrata. Eikö nyt oma perse kestäkkään merivettä?
Toki ymmärrän, että olette kovin vihaista nuorisosakkia ja sen takia äänestätte vaikka Himmleriä.
Huomattu mutta nämä Suomi24 modet eivät tee mitään, antavat kaikki törkeydet mennä läpi, eikä poistoja tehdä, mutta kun laitat virallisia lähteitä asiasta kuin asiasta kaikki poistetaan.
Juu, vihervasemmiston neuvosto-aatteet vahvana läsnä.
Oikean tiedon pimittäminen, ja mielivaltainen sensuuri.
Laittakaa palautetta tuolla lomakkeella alareunassa - kannattaa.
Persut ovat tunnetusti kritiikistä syvästi loukkaantuvaa rahvasta. Aitoa itkuvirsiporukkaa.
Voihan kynel!
"Tehkää aina ilmoitus näistä äärivassarien asiattomista avauksista ylläpidolle,..."
Tottahan toki, rakas persuveli. Joistakin vassarialoituksista olen tehnyr jopa toista tusinaa ilmoitusta.
Kisahallin säilöönottotiloissa tapaamme taas