Patja-arska teki pienin tarkennuksen puolueen linjaan viime viikolla. SKE ei ole kansallismielinen puolue, vaan vasemmistolainen-kepu. Tuohon liittyen nettiosoittekin on laitettu muotoon skepuolue (skepu).
Kiitämme arskaa puolueen palauttamisesta juurilleen.
Kiitämme arskaa puolueen palauttamisesta juurilleen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näin meillä on lähtenyt toiminta käyntiin..kuten huomaatte taustalla on tapahtunut paljon asioita.. https://youtu.be/22WiuqacFVI
Hieno video Riikalta. Todistaa kuinka hyvä hän on, kuvitelkaa miten Marco olisi tuossa vaan huutanut ja repinyt kirjoja!
Tuotanuinnii kaikki alako siitä kun Keijo ja Riikka rupes perustammaan puoluetta, vasemmistolaista puoluetta Suomeen. Siinä sitten hyppäs tämä de wit apajille, näki että tuossa on tulevaisuuden poliitikot. Täysin tuntematon de wit, joka ei tehnyt mittään, käytti hyvkseen keijon ja riikan tekemää työtä ja kannatusta ja yritti kaapata puolueen.
Tämä Marco yritti tehä vasemmistolaisesta puolueesta jonkun kansallismielisen puolueen!
Kiitokset niille jotka jaksavat taistella puolueen alkuperäisen tarkoituksen puolesta. Maahanmutto aihe on vihdoin saatu pois listalta, siitä ei puolueen perustamisvaiheessa ollut edes mitään puhetta.
Tuotanuinnii siännöt ei oo vielä valammiit. Ehotuksia mitä laitetaan suapi lähetellä, semmonen ainakkii tulossa että viijen tunnin työpäivä ja halal-kebab tauko on palakallinen. Maksakkoon ne riistävät työnantajat!
Tuotanuinnii arvatkeehan montako halal-kepapia söin Kempelleen puolueteltalla? Ei ollu kolome. Söin yhdeksän. Ja arvatkeehan monenko tunnin työpäivvää vaadin? Kuus on ihan liikkoo, ei kukkaan jaksa semmosta pitemmän piälle. Kolomen tunnin, työtä pittää jakkoo että riittää myös näille pitkämatkalaisille jotka tulleet Irakista asti tänne.
Onko noin?