Uutisia lännestä:
"pommikone syöksyi maahan lentonäytöksessä – useita toimitettu sairaalaan"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006259193.html
Muistan kuinka itse vierailin 1990-luvun alussa lentonäytöksessä, jossa venäläiset Mig-29 hävittäjät tekivät uskomattomia liikkeita taivaalla eikä yksikään niistä tippunut alas.
Natomaiden tekniikka epäilyttää
9
61
Vastaukset
- Anonyymi
Tuossa oli Toisen Maailmansodan aikainen museokone, joten ehkä ei ihan asiallista verrata MiG-29:aan, joita tosin on myös tippunut aika monta.
Kone oli vasta n. 75 vuotta vanha joten ymmärrän täysin itämaan tietäjän pelon sitä kohtaan.
- Anonyymi
Taisit olla aika tällissä siellä Neukkulassa toiviomatkalla kun muistikuvasi ovat noin hataria.
- Anonyymi
Aloittaja toimii venäläisellä ilmailusivustolla asiantuntijana ja luuli sitä F-35 hävittäjäksi.
- Anonyymi
"Aloittaja toimii venäläisellä ilmailusivustolla asiantuntijana ja luuli sitä F-35 hävittäjäksi."
Niin. F-35 on myös vikoja täynnä. Niin kai sitten myös 75 vuotta vanhaa vikakylläistä tekniikkaa, joita vikoja ei siis ole edelleenkään saatu ratkaistua ja korjattua.- Anonyymi
Hassua. Miksiköhän neuvostoliittolaiset sitten kopioivat tuon nyt tipahtaneen B-17 seuraajan, B-29:n omaan käyttöönsä ja ristivät kopionsa Tupolev TU-4:ksi jos se niin kovin vikaherkkää tekniikkaa oli?
- Anonyymi
Venäläisiä koneita ei oteta enää mielellään lentonäytöksiin. Riski katsojille on liian suuri.
- Anonyymi
"Hassua. Miksiköhän neuvostoliittolaiset sitten kopioivat tuon nyt tipahtaneen B-17 seuraajan, B-29:n omaan käyttöönsä ja ristivät kopionsa Tupolev TU-4:ksi jos se niin kovin vikaherkkää tekniikkaa oli?"
Se on kuulkaa niin, että kopioida voi monella laila.
Esimerkkkejä:
USA kopioi kritiikittömästi kaiken vikoineen päivineen ja vikoja tulee edelleen lisää tuotannon suunnittelussa ja massiivisessa sarjavalmistuksessa. Tuotteeet kuten esim. F-35 otetaan käyttöön siinä luulossa, että vikoihin keksitään joskus joku ratkaisu. Eli kyllä jumala ratkaisee ne kun rukoillaan.
Aasian maat kopioivat kaiken, mutta korjaavat virheet ja parantavat tuotetta jo ennekuin se pannaan tuotantoon ja otetaan käyttöön.
Venäjä:
Ilmeisesti Venäjä on konsultoinut aasian maiden insinöörejä, ennenkuin kun se on kopioinut amerikkalaista paskaa ja saanut siten aikaan kelpo pommikoneen. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437