Natomaiden tekniikka epäilyttää

Anonyymi

Uutisia lännestä:

"pommikone syöksyi maahan lentonäytöksessä – useita toimitettu sairaalaan"

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006259193.html

Muistan kuinka itse vierailin 1990-luvun alussa lentonäytöksessä, jossa venäläiset Mig-29 hävittäjät tekivät uskomattomia liikkeita taivaalla eikä yksikään niistä tippunut alas.

9

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuossa oli Toisen Maailmansodan aikainen museokone, joten ehkä ei ihan asiallista verrata MiG-29:aan, joita tosin on myös tippunut aika monta.

    • Kone oli vasta n. 75 vuotta vanha joten ymmärrän täysin itämaan tietäjän pelon sitä kohtaan.

    • Anonyymi

      Taisit olla aika tällissä siellä Neukkulassa toiviomatkalla kun muistikuvasi ovat noin hataria.

    • Anonyymi

      Aloittaja toimii venäläisellä ilmailusivustolla asiantuntijana ja luuli sitä F-35 hävittäjäksi.

    • Anonyymi

      "Aloittaja toimii venäläisellä ilmailusivustolla asiantuntijana ja luuli sitä F-35 hävittäjäksi."

      Niin. F-35 on myös vikoja täynnä. Niin kai sitten myös 75 vuotta vanhaa vikakylläistä tekniikkaa, joita vikoja ei siis ole edelleenkään saatu ratkaistua ja korjattua.

      • Anonyymi

        Hassua. Miksiköhän neuvostoliittolaiset sitten kopioivat tuon nyt tipahtaneen B-17 seuraajan, B-29:n omaan käyttöönsä ja ristivät kopionsa Tupolev TU-4:ksi jos se niin kovin vikaherkkää tekniikkaa oli?


    • Anonyymi

      Venäläisiä koneita ei oteta enää mielellään lentonäytöksiin. Riski katsojille on liian suuri.

    • Anonyymi

      "Hassua. Miksiköhän neuvostoliittolaiset sitten kopioivat tuon nyt tipahtaneen B-17 seuraajan, B-29:n omaan käyttöönsä ja ristivät kopionsa Tupolev TU-4:ksi jos se niin kovin vikaherkkää tekniikkaa oli?"

      Se on kuulkaa niin, että kopioida voi monella laila.

      Esimerkkkejä:

      USA kopioi kritiikittömästi kaiken vikoineen päivineen ja vikoja tulee edelleen lisää tuotannon suunnittelussa ja massiivisessa sarjavalmistuksessa. Tuotteeet kuten esim. F-35 otetaan käyttöön siinä luulossa, että vikoihin keksitään joskus joku ratkaisu. Eli kyllä jumala ratkaisee ne kun rukoillaan.

      Aasian maat kopioivat kaiken, mutta korjaavat virheet ja parantavat tuotetta jo ennekuin se pannaan tuotantoon ja otetaan käyttöön.

      Venäjä:
      Ilmeisesti Venäjä on konsultoinut aasian maiden insinöörejä, ennenkuin kun se on kopioinut amerikkalaista paskaa ja saanut siten aikaan kelpo pommikoneen. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1084
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      531
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe