Uutisia lännestä:
"pommikone syöksyi maahan lentonäytöksessä – useita toimitettu sairaalaan"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006259193.html
Muistan kuinka itse vierailin 1990-luvun alussa lentonäytöksessä, jossa venäläiset Mig-29 hävittäjät tekivät uskomattomia liikkeita taivaalla eikä yksikään niistä tippunut alas.
Natomaiden tekniikka epäilyttää
9
61
Vastaukset 9
- Anonyymi
Tuossa oli Toisen Maailmansodan aikainen museokone, joten ehkä ei ihan asiallista verrata MiG-29:aan, joita tosin on myös tippunut aika monta.
Kone oli vasta n. 75 vuotta vanha joten ymmärrän täysin itämaan tietäjän pelon sitä kohtaan.
- Anonyymi
Taisit olla aika tällissä siellä Neukkulassa toiviomatkalla kun muistikuvasi ovat noin hataria.
- Anonyymi
Aloittaja toimii venäläisellä ilmailusivustolla asiantuntijana ja luuli sitä F-35 hävittäjäksi.
- Anonyymi
"Aloittaja toimii venäläisellä ilmailusivustolla asiantuntijana ja luuli sitä F-35 hävittäjäksi."
Niin. F-35 on myös vikoja täynnä. Niin kai sitten myös 75 vuotta vanhaa vikakylläistä tekniikkaa, joita vikoja ei siis ole edelleenkään saatu ratkaistua ja korjattua.- Anonyymi
Hassua. Miksiköhän neuvostoliittolaiset sitten kopioivat tuon nyt tipahtaneen B-17 seuraajan, B-29:n omaan käyttöönsä ja ristivät kopionsa Tupolev TU-4:ksi jos se niin kovin vikaherkkää tekniikkaa oli?
- Anonyymi
Venäläisiä koneita ei oteta enää mielellään lentonäytöksiin. Riski katsojille on liian suuri.
- Anonyymi
"Hassua. Miksiköhän neuvostoliittolaiset sitten kopioivat tuon nyt tipahtaneen B-17 seuraajan, B-29:n omaan käyttöönsä ja ristivät kopionsa Tupolev TU-4:ksi jos se niin kovin vikaherkkää tekniikkaa oli?"
Se on kuulkaa niin, että kopioida voi monella laila.
Esimerkkkejä:
USA kopioi kritiikittömästi kaiken vikoineen päivineen ja vikoja tulee edelleen lisää tuotannon suunnittelussa ja massiivisessa sarjavalmistuksessa. Tuotteeet kuten esim. F-35 otetaan käyttöön siinä luulossa, että vikoihin keksitään joskus joku ratkaisu. Eli kyllä jumala ratkaisee ne kun rukoillaan.
Aasian maat kopioivat kaiken, mutta korjaavat virheet ja parantavat tuotetta jo ennekuin se pannaan tuotantoon ja otetaan käyttöön.
Venäjä:
Ilmeisesti Venäjä on konsultoinut aasian maiden insinöörejä, ennenkuin kun se on kopioinut amerikkalaista paskaa ja saanut siten aikaan kelpo pommikoneen. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi251625Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681387- 961171
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R761109Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84799Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29746Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48737Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43656- 63656
- 38629