Oliko hän Hypnotisoitu median taholta. Nythän lehdet taas myy entistä enemmän ja some sai vaihtia laskea leikkiä vakavalla asialla vaikka Porvoon tapauksesta ei ole kulunut kuin parisen viikkoa. Mitä muuten veljeksille kuuluu. Miksi viattomien kimppuun käyminen on niin hyväksyttyä. Näissä tapauksissa kun uhrit olivat joko ulkomaalainen ja Porvoossa poliisi niin kansa ei niin sure.
Mistä Sapeli-Joel sai päähänpiston men...
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tuon ketjun viimeinen viesti pani miettimään. Te olette nähneet veljesten kasvot muissa medioissa. Kuka muistaa tarkasti niin että voisi piirtää heistä kuvan. Se on kuitenkin eri asia piirtää heistä kuva kuin jostain ohikulkijasta jonka näette vain sekunnin parin ajan. Muistutan vain siitä miten Palmen murhaajasta kuvat tehtiin ja nyt ne on julistettu keksityiksi ja keksijät saavan vaeltaa vapaalla jalalla eikä saa teoistaan mitään tuomiota eikä edes paheksuntaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16071996/jaljittelyrikolliset#comment-99243888
Anonyymi kirjoitti;
"Valtio on tässä mukana, jos poliisi, pelastuslaitos, keskussairaala, puolustuvoimat ja keskeiset ministerit osallistuvat tarinan keksimiseen."
Nämä tarinat jatkuu lähinnä ihmisten päissä ja siinä kuinka niille keksitään jatkoa vähä niiku saippuasarjoissa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tassa-ovat-porvoon-poliisiampumisesta-epaillyt-veljekset-mtv-uutiset-sai-vahvistuksen-miesten-isalta/7526150#gs.882l9l
Porvoon poliisiampumisiin ja sitä seuranneeseen takaa-ajoon liittyy lukuisia kiinnostusta herättäviä yksityiskohtia. Poliisi on ollut tapauksesta äärimmäisen vaitonainen. Lännen Media kokosi yhteen kolme avonaista pääkysymystä ja niiden herättämiä lisäkysymyksiä.
1. Mikä oli ampujien motiivi?
2. Halusivatko veljekset tarkoituksella herättää huomiota?
3. Miksi veljekset palasivat Suomeen?
Oliko muita kysymyksiä vielä ilmassa?- Anonyymi
Oli vielä 1 kysymys. Eikö teitä huonoimmat ja typerimmät kökkösalaliittoteoriat siimoineen kritiikittä nieleviä ikinä hävetä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861468
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla101370- 741135
- 1101059
- 621027
- 67898
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n251857- 63835
- 31768
- 46696