Greta ja vihreät ! Sotiminenkin saastuttaa !

Miksi näitä ilmastolakkoilijoita ei kiinnosta esim Jemenin sota ja siitä aiheutuneet saasteet ja nälänhätä sekä kärsimys ? Ei mitään painetta saudeja kohtaan jotka jenkkipommeilla tappavat ja saastuttavat.

Huutavat ja mölyävät kohteille joiden vaikutus saastuttamiseen on pyörä nolla.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Oletko sitä mieltä, että vallassa ollut maltillinen hallitus pitää syrjäyttää Iranin johdolla ?

Äänestä
  • Mielestäsi tuon saa kyllä tehdä syyriassa?

    Äänestä

Tottakai kaikki maltilliset tulee aina syrjäyttää että saadaan kurkunleikkaukset kunnolla vauhtiin.

Äänestä

Jos Huthit katsovat että nykyhallinto on paska niin miksi nykyhallintoa pitää jenkkipommein puolustaa ? Antaa jemeniläisten ratkoa riitansa sillä ei siellä Saudeja jenkkipommien kanssa tarvita. Huthit ovat jemeniläisiä joten ovat oikeutetusti maassa sotimassa.

Äänestä
  • Eihän siellä ole nykyisin kunnon hallintoa. Valta pitäisi palauttaa Abrabuh Mansur Hadille, jota saudit tukee ja antaa myös Etelä-Jemenille autonomia, taikka palauttaa itsenäisyys, joka siltä on viety. Tilanne rauhoittuisi sillä. Saudit on tukenut sadoilla miljaardeilla Jemeniä, joten tuskin haluavat Iranin pääsevän alueen hallitsijaksi.

    Äänestä

Pelkkää pelleilyähän se on laittaa teini aikuisten asialle. Maailmassa on ziljoona ongelmaa, jotka ovat nyt akankohtaisia, eikä joskus 50 vuoden päästä. Lapsellisen naurettavaa ja tekis mieli nauraa, jos ei melkein itkettäis.

Äänestä
  • Kyllä Gretalla on oikeus sanoa mielipiteensä. Ilmastoa rasittaa kaikki sotakalusto, pommit ja myrkyt. Teollisuus taitaa jäädä mopen osalle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä Gretalla on oikeus sanoa mielipiteensä. Ilmastoa rasittaa kaikki sotakalusto, pommit ja myrkyt. Teollisuus taitaa jäädä mopen osalle.

    milloin reetta laittaa koululaiset kävelemään,hiihtämään,pyöräilemään kouluun
    harrastuksiin, tulisi edes yksi ilmastoteko

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä Gretalla on oikeus sanoa mielipiteensä. Ilmastoa rasittaa kaikki sotakalusto, pommit ja myrkyt. Teollisuus taitaa jäädä mopen osalle.

    Kiinnostaa kuule ihan yhtä paljon kuin kenen tahansa muunkin teinin jutut. Helppohan sitä on nillittää kaikesta mahdollisesta. Todelliset teot ovat sitten ihan toinen juttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi näitä ilmastolakkoilijoita ei kiinnosta esim Jemenin sota ja siitä aiheutuneet saasteet ja nälänhätä sekä kärsimys ? Ei mitään painetta saudeja kohtaan jotka jenkkipommeilla tappavat ja saastuttavat.

Huutavat ja mölyävät kohteille joiden vaikutus saastuttamiseen on pyörä nolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu