Elokuvan keinoin adventistit vievät iankaikkista evankeliumia sapatin siunauksista. Sapatti kuuluu kaikille adventisteille paitsi ei Ensimmäisen päivän adventisteille.
Elokuva kertoo seitsemännen päivän adventisteista (Seventh Gay Adventists). Netistä löytyy lisää tietoa näistä seitsemännen päivän adventisteista ja kuinka tärkeä on sapatti heille.
Elokuva kertoo seitsemännen päivän adventisteista (Seventh Gay Adventists). Netistä löytyy lisää tietoa näistä seitsemännen päivän adventisteista ja kuinka tärkeä on sapatti heille.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siinä oma gay lihasi puhuu. Seisoiko saatanan heppi mielesi hävyssä ja sait fibat kirjoituksessasi. Ei ainakaan mielesi ollut Yljän luona.
SE näkyy juuri teidän kirjotusten tuloksesta. Elette haureellisia ja synti erottaa teidät Herrasta. _Eli Lihanne puhuu.
Paljonko pitää hinkata itseänne, että hoksaatte olevanne kuoleman sängyssä antamassa saastuttaa mieltänne päivästä toiseen.
Mielenne häpytorttu on nämä kiimassanne avoin. Siksi raamattu ja opetus puhuu haureudesta - kenen herralle olette avautuneet.
Eli olette vanhoja aatameita, vaikka kuinka yritätte kiillottaa kilpenne, teidän saastanne näkyy, eli alastomuutenne.
Adventismi sapatti voi aiheuttaa homoseksuaalisuutta mutta onko tämä sitä sapatin siunausta?
Minulla on ollut harhaluulo että sapatin pyhittäjät ovat sitä pyhempää joukkoa.