JÄTEVESI ASIAA....

Anonyymi

Onko Ruoveden jätevesi asiat kunnossa?Tehdäänkö kunnassa tarkastuksia asiasta?Kolme viikkoa aikaa.....Tuleeko rangastuksia ?

3

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      V isuvedellä kuidun kaivajat ovat tärvelleet monta saostuskaivoa. Paskavettä tuli kylppärin lattialle lattiakaivosta. Onneksi kunnan miehet tulivat aamulla tyhjentämääa kaivon. joka oli täynnä hiekkaa, vettå ja kiviä. Ylin rengas oli väännetty paikoiltaan ja tiivisteet irrallaan. Juodaan neljättä viikkoa kloorivettä. Missään tapauksessa vesiongelma ei johdu kuidun kaivamisesta. Eihän.

      • Anonyymi

        Kuidunkaivajat ovat myös monta yksityistietä möyrineet pilalle. Ruoveden vallanneesta kuitukiimasta ei saa kertoa mitään negatiivista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuidunkaivajat ovat myös monta yksityistietä möyrineet pilalle. Ruoveden vallanneesta kuitukiimasta ei saa kertoa mitään negatiivista.

        Just. Ja ainut joka kuidusta hyötyy hetkellisesti on phpoy!!! Käyttäjät kertoo että ei toimi, pätkii tms, liitymähinta älytön, samoin käyttömaksut. Ja langaton taitaa jo nyt olla mennyt ohi nopeudessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3007
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2961
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2367
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1863
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1719
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1674
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1275
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      37
      1247
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1070
    Aihe