Onko Ruoveden jätevesi asiat kunnossa?Tehdäänkö kunnassa tarkastuksia asiasta?Kolme viikkoa aikaa.....Tuleeko rangastuksia ?
JÄTEVESI ASIAA....
3
112
Vastaukset
- Anonyymi
V isuvedellä kuidun kaivajat ovat tärvelleet monta saostuskaivoa. Paskavettä tuli kylppärin lattialle lattiakaivosta. Onneksi kunnan miehet tulivat aamulla tyhjentämääa kaivon. joka oli täynnä hiekkaa, vettå ja kiviä. Ylin rengas oli väännetty paikoiltaan ja tiivisteet irrallaan. Juodaan neljättä viikkoa kloorivettä. Missään tapauksessa vesiongelma ei johdu kuidun kaivamisesta. Eihän.
- Anonyymi
Kuidunkaivajat ovat myös monta yksityistietä möyrineet pilalle. Ruoveden vallanneesta kuitukiimasta ei saa kertoa mitään negatiivista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuidunkaivajat ovat myös monta yksityistietä möyrineet pilalle. Ruoveden vallanneesta kuitukiimasta ei saa kertoa mitään negatiivista.
Just. Ja ainut joka kuidusta hyötyy hetkellisesti on phpoy!!! Käyttäjät kertoo että ei toimi, pätkii tms, liitymähinta älytön, samoin käyttömaksut. Ja langaton taitaa jo nyt olla mennyt ohi nopeudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379