Tavallisten työssä käyvien ihmisten ansiot: Paljon, jopa runsaasti hyvää tuotetta tai palvelua joka päivä.
poliitikkojen ansiot: suurin osa maailman pahuudesta.
Joten johtopäätös aika yksinkertainen ja selvä: Kuolkoot vaikka ja menkööt helvettiin suurin osa poliitikoista ja päättäjistä ja hallitsijoista!!!!!!!
Tässä helppo mutta selvä päätelmä päättäjistä ja hallitsijoista
Anonyymi
1
58
Vastaukset
- Anonyymi
Samoin suuri osa tavallisista työläisistä jotka nautoina mölisevät paimentensa kapita-
listiseen ptruii kutsuhuutoon; kuolkoot tahi hiihtäkööt Helvettiin piruparat. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522125
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941265- 1571168
- 68981
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46799