Parhaat kisat ikinä

Dohan kisat olivat parhaat MM-kisat ikinä, kuten Sir Sebastian Coe Iltasanomien mukaan kertoo. Suomen vihervasemmistolainen ilmapiiri ei tätä tosiasiaa uskalla, tai halua ääneen tunnustaa, vaan asettaa etusijalle urheilun vihollisina tunnetun Amnesty Internationalin ja kansainvälinen työjärjestö ILO:n kannanotot Qatarin ihmisoikeustilanteesta ja siirtotyöläisten oloista.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tulostaso oli monessa lajissa yllättävän hyvä.

Äänestä
  • Oli todellakin kova taso. Ja kerrankin tasaiset olosuhteet kaikilla. Mutta häpeä nuo tyhjät katsomot, kunnes alettiin päästää paikallisia ilmaiseksi sisään, mutta luulen ettei ne urheilusta mitään ymmärtäny.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oli todellakin kova taso. Ja kerrankin tasaiset olosuhteet kaikilla. Mutta häpeä nuo tyhjät katsomot, kunnes alettiin päästää paikallisia ilmaiseksi sisään, mutta luulen ettei ne urheilusta mitään ymmärtäny.

    Odotetaan nyt Salazarin lisätutkintaa ja kuinja Hassanille ät com käy, tosin voi viedä useamman vuoden. Kenialaisten touhut ovat olleet jo vuosia tiedossa. Amerikkalaiset kuulantyöntäjät. Nämä nyt mileen tuli. Showsta on pitkälti kyse ja kunnollisen yleisön tarvitsee, joten surkeat kisat. Surkeudessa Rio.n olymp. kisojen tasoa.

    Äänestä

Ennennäkemätön taso kuulafinaalissa.

1Äänestä

Vihervasemmisto päinvastoin iloitsee rinta rottingilla Muslimien järjestämää, ehkäpä historian upeimpia yleisurheilukisoja.
Kisamatkaajat saattoivat saada elinikäisiä ystävyyssuhteita kävellessään hunnutettujen tyttärien kanssa lämpimässä illassa.
Jos oikein lykästää sieltä saattaa tulla kokonaisia sukua tänne hyvien ystävien luokse suomeen.

Allah on suuri.

Äänestä

Vaalea-ihoisilla on parempaakin tekemistä järkevimpänä kuin osallistua kehari kisoihin, jossa juostaan rahankiilto silmissä rotan tavoin palkkion toivossa rataa ympäri.
Aika vammasen näköistä. Toiset mustien lajit ovat koripallo, tuilla eläminen ja rikosten sekä pentujen teko.
Ainoat, jotka tuntevat nämä mustat luukasa kilpailijat ja kehuvat heitä, ovat selostajat pakon sanelemina.

Äänestä

No onneksi meillä persut pitämässä noitten rättipäitten puolia ihmisoikeus ym. tärkeissä asioissa.

Äänestä

Maratonilla ja kävelyillä oli liian kuumaa ja kosteaa.

Stadionille saatu ilmastoinnilla tehtyä kohtuulliset olosuhteet.

Kuulantyöntö miehet oli tosi mielenkiintoinen kilpailu

1Äänestä

Loistavat kisat. Ketään naisurheilijaa ei kivitetty kuoliaaksi ja useilla katsomon penkeistä istui jopa katsoja. Ja yleisurheiluliiton kansainväliset johtajat vaurastuivat tuntuvasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Dohan kisat olivat parhaat MM-kisat ikinä, kuten Sir Sebastian Coe Iltasanomien mukaan kertoo. Suomen vihervasemmistolainen ilmapiiri ei tätä tosiasiaa uskalla, tai halua ääneen tunnustaa, vaan asettaa etusijalle urheilun vihollisina tunnetun Amnesty Internationalin ja kansainvälinen työjärjestö ILO:n kannanotot Qatarin ihmisoikeustilanteesta ja siirtotyöläisten oloista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu