fysiikan nobel palkinto avaruustutkijoille

Anonyymi

Eipä taida olls nobelpalkintojen jakajien avaruustietämys kovinkummoista.
jakaa nyt palkinto näille jotka mukana salaliitossa ja tietävät että avaruutta ei ole olemassakaan.


https://www.is.fi/tiede/art-2000006265689.html


Nää eksoplaneetathan on vaan valoja llitteän maan kuvussa ja lähempänä kuin esin matka helsingistä utsjoelle.
tuskin niitä on olemassakaan

nauravat nyt herrat jossain partaansa ja juovat samppakaljaa.

9

139

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No mikäs siinä on kavereitten kesken palkintoja jaella. Vähän kuin musabisneksessä taputellaan samoissa piireissä kaveria olalle ja höpistään kuinka hienon biisin teki ja kyllä ansaitsee palkinnon. Voittajat on saman levy-yhtiön leivissä ja tuomarit myös.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Upea maalaus, itse tein vähän samanlaisen vesiväreillä mutta tuo taitaa olla cgi taidetta eikä vesivärejä?


    • "Ootte te sitte nii härskejä, nii härskejä että..." hykertelisi Uuno. Tarkoittaako tämä Nobelin jakajia vai näitä aloittajia, sitä saatte itse arvailla.

    • Anonyymi

      Jaah, det är mosrd på Sveavägen!

      Anonyymi
      Tänään 18:41
      UUSI
      Roosa Rentola on kirjoittanut kirjan rikostapauksista, joissa kielen-tutkijoilla on ollut keskeinen rooli tutkinnassa. https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006267444.html
      - Jaa ah tääl olis murha Seavägenillä!
      - kuka on ammuttu?
      - Olof Palme. (sit toisti vielä saman että uulof palme)
      Soittaja puhuu hyvin rauhallisesti niin ku se olis ihan tavallinen surmatapaus ja mistä vastaaja tiesi kysyä että kuka olikaan ammuttu. Miksei kysynyt vaikka puukotettu, mikä kai Ruotsissakin on yleisempää (tai oli) kuin ampuminen.

      Muutenkin aika outo ilmoitus hätäkeskukseen. Ensinnäkin sanotaan että se oli murha vaikkei asiaa oltu vielä edes tutkittu. Noh, jos pääministeri tapetaan niin kyllä ne yleensä on etukateen sovittuja ja siten murhia. Muutoinhan se olisi tappo. En muista puhutaanko Anna Lindhinkin surmaamisesta murhana, vaikka se kuulema oli tekijän hetkellinen päähänpisto joka syntyi tuon nähdessä sattumalta uhrinsa.

      Anonyymi
      Tänään 18:57
      UUSI
      Mikä toi mosrd on. Tarkotin kai mord. Miks kukaan ei kirjotia noille svedu-pelleille ettei sitä äijää kukaan murhannu. Se oli keksitty koko paska. Kattokaa vaikka sitä verilammikkoa. Paksua kuin hernerokkasumu. Luodit löyty ihan läheltä ehjinä eli eivät olleet törmänneet mihinkään seiniin vaan olivat sellaisia kuin olisivat pudonneet taivaasta. Tai jonkun taskusta joka toi ne paikalle jälkeen päin.
      OMPA PAKSUA NIIN KUIN TÄMÄ JUTTU jonka aloitin hyvässä uskossa, että teistä moni tulee järkiinsä ja lopettaa uskomisen valtamediaan.
      https://www.dt.se/artikel/palmemordet-nyheten-gick-fran-mun-till-mun
      Kertokaas ny sitten mulle mikä saa teidät uskomaan että Palme tapettiin.

      Anonyymi
      Tänään 19:52
      UUSI
      Mordvalaiset on suomensukuinen kansa Venäjällä. Olisko ne menneet murhaamaan Palmen jos se sittenkin on murhattu eikä meidän tarrte uskoa tota sekopäätä joka puhuu jostain bluffista tai lavastuksesta. Mutta mikä olisi ollut mordvalaisten motiivi murhata köyhien puolustajaa Olofia.
      https://fi.wikipedia.org/wiki/Mordvalaiset
      https://www.youtube.com/watch?v=oi_yaf9ThhA

    • Anonyymi

      Anonyymi
      Tänään 21:46
      UUSI

      TÄMÄ JA TOI YLEMPI POISTETTIIN JUURI ALLE KYMMENEN MINUUTIN: MIKSI YLLÄPITO TEKEE NIIN:????????

      • Anonyymi

        Ylläpito ei lotkauta korvaansakaan sellaisille asioille että totuus tulisi jolki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ylläpito ei lotkauta korvaansakaan sellaisille asioille että totuus tulisi jolki.

        "TÄMÄ JA TOI YLEMPI POISTETTIIN JUURI", miksi näen edelleen kommenttisi?


    • Anonyymi

      Ylläpito ylläpitää "jotakin". Tekee niin kuin käsketään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      241
      2751
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1154
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1131
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      58
      905
    8. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      830
    10. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      825
    Aihe