Huonoa on tehnyt taas viime päivät, niin että mitähän taas on menossa. Minä tiedän, mutta tietäisitpä sinä. Olen sairas rakkaudesta, nainen. Sinuun. Olet liian ihana. Ihan sama, miten olet pukeutunut tai missä sinut näen, mulla tulee sydän kipeäksi ikävästä. Milloin tähän saisimme jotain muutosta aikaan?
Sairas olen, tiedätkö nainen miksi
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tavataan/tapaatte?
Mäkin olen sairas. Ainoo vaan että ihan hujauksessa tätä väliä ei kuljeta.
Vihje? Kenelle naiselle?
Heti, kun tulet sanomaan tuon minulle
Saathan sinä palstalla sairastaa vaikka viimeiseen hengenvetoosi saakka?
Elämä on jossain muualla.
Miksi juuri viime päivinä?
Itse asiassa sairaus on kroonistunut, ja parantumaton, ellei lukuun oteta hoitoja hänen taholtaan. Kun en ole nähnyt tarpeeksi usein, ja toiseksi, kun taas näin. Siksi.
Itse osaisin vastata tuohon, jos AP olisi Hän. Vuorovaikutus välillämme on jotain niin spesiaalia, tuntuu niin hyvälle vaan olla kanssasi. Pitkästä, liian pitkästä aikaa olen saanut olla edes pienesti hänen kanssaan tekemisissä. 😍
Mitä vastaisit jos saisit?
Olemme viettäneet aikaa yhdessä työtehtävän takia. Olen pitkästä aikaa ottanut kontaktia tulemalla keskustelemaan. Olemme katsoneet pitkästä aikaa toisiamme silmiin. Olen lukenut jotain hänen eleistä ja silmistä. Hänkin ehkä minun?
Tuossa oli jotakin tuttua, paljonkin. Voisitko olla...?
Selvä, oletko ikävöinyt kauankin?
Olen ikävöinyt kauan. Vuosia. Liian kauan olen joutunut vain odottamaan.
Kyllä, olen leuaton WT-muija!
Jos hän tuntisi noin, olisin maailman onnellisin. Sydämeni pakahtuu suurista tunteista. Kaikki miehessä on vain niin ihanaa.
Ei käy liian suuri ikäero, eikä hän ole tyyppiäni.
Mikset kerro rakkaudestasi sille naiselle?