huomaako kukaan miten paljon basaarilla käy varkaita, muka kaikkia otetaan huomioon, silti tavaraa varastetaan koko aika. pitäkää silmänne auki asiakkaat ja myyjät.
En tiedä miten sairas tyyppi pitää olla, että käy varastamassa parin euron vaatteita kirpparilla.
En tiedä miten sairas tyyppi pitää olla, että käy varastamassa parin euron vaatteita kirpparilla.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Perus hyllykallion narkit käy hakemassa tavaraa
justihin, vitun luuserit köyhät varastaa köyhiltä. menisivät varastaan niiltä joilla on rahaa.
Eikös se ideabasaari avata vasta marraskuussa jos hyvin menee.
Pitääkö sinne viedä glettujansa, voihan noita mättää vaikka kierrätysastiaan tahi ihan muihin paikkoihin.
Näpistelijät eli varkaat ovat aina siellä missä löytyy ns, tilaisuus.
Mutta, jos joku nyt tarpeeseensa vie 3e-5e puseron tai jms. Vieköön, ettei tarvitse alasti kulkea. Spr-kirppis sais kyllä jakaa ilmaiseksi, kun ilmaiseksi saavatkin vaatteet tavarat.
Siellä kun tiedetään, että henkilökunta kerää parhaat päältä.
Eikai ny saatana kauppakeskukseen kirpparia tuu
No ei se sitä tarkoita jos vaatteet on pari euroa, että niitä tarttis kenenkään varastaa, niiden eteen on tehty hommia, pesty ja hinnoiteltu, sitten jotku tulee sinne tonkimaan ja sotkemaan, kamoja siirrellään minne sattuu, yleensäkkin Seinäjoella on kirparilla törkeää porukkaa, tätä ei ilmene muualla suomessa, johtunee varmaan lanttumaisesta käytöksestä.