Maisan porttikiellon huhutaan johtuvan siitä et Maisa oli varikolla ollessaan yrittänyt melko näkyvästi iskeä Toyotalla työskentelevää miestä. Tallissa tajuttiin tämä ja laitettiin tytsylle porttikielto ennenkun tilanteesta tuli kiusallinen kaikille, varsinkin JM:lle.
Maisan porttikielto Toyotalle
Anonyymi
371645
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Kateellisten panettelua.
Maisalla ei ole tarve iskeä ketään, Maisa isketään.
JM saa myös kiellon Toyotalle.
JM ei jatka Toyotalla.
2 rallia ja kiitos ja näkemiin.
Ei noin läheisille ihmisille turhasta anneta porttikieltoa eli jotain on maisan täytynyt tehdä väärin...
Kallistuisi melkei siihen, että on yrittänyt iskeä sitä miestä 🤔 Parhaan ystävättären mieskään ei ollut Maisalta turvassa. Onko hän jonkin sortin ”munahaukka”?
Kerro toki lisää, mistä olet moista huhua kuullut? 😛Jos nyt tämäkin huhu osoittautuu todeksi, olen sanaton. Sitten Maisan kusipäisyydellä ei ole enää mitään rajaa!
Maisa on jäänyt kiinni säätämisestä Toyotan tiimissä työskentelevän miehen kanssa aiemmin. Tilanteessa maisa uhriutui ja tilanne vain lakaistiin maton alle koska JM oli jo ajanut huonoja aikoja eikä lisästressiä miehelle kaivattu, maisa luuli että pääsi pälkähästä muutama kk sitten. Sitten tuli onneksi seiska - > it-mies. Hänkin tosi on ollut back up plan, maisa jatkaa seuraavaan hummukseen esim nyt kun it-mieskään ei kehtaa puolustaa patjaansa. Kaikenkaikkiaan hieno nainen. #psykoosittulilla #fakeittillyoumakeit
Maisa on kova flikka uhriutumaan 😂 Nytkin yrittää kovasti lakaista puolenvuoden salasuhdetta maton alle kertoilemalla ”sairauskohtauksestaan ja huonovointisuudestaan 🤮Ketku muija 🥴
Sisäpiiritiedon mukaan Maisalla on ollut seksuaalinen suhden TM Racing tm työntekijän kanssa jo pidempään. Siksi porttikielto.
Mun sisäpiiri taas tietää sen ettei Maisa itse vaan halua olla Bensanhajussa. Kumin hajuun on varmaan tottunut jo tosin.
Latvalalta meni torppa alta.
Turvaseksin aikakaudella olettamanne kumin käryyn tottumisesta lienee totta.
Samaa olen sisäpiiristä kuullut, että Maisa on TMn jonkun tiimiläisen kanssa peittoa heiluttanut.Harvemmin kieltoja läheisille jaellaan ellei ole todella painavaa syytä...
Ilmeisesti tätä juttua on yritetty salata JM:ltä tai ainakin esittää sellainen versio ettei Maisa näytä huonolta. Tää siis siksi ettei haluttu häiritä JM:n keskittymistä ajamiseen.
Ihan kivaltahan se muoveineen näyttää, mutta ei liene muutoin mitään kotikissa-ainesta. Jos matkan varrella lööpeissä esitetyistä otsikoista edes puolet on siteeksi totta, niin vakavat parisuhteet eivät liene tuon blondin juttu. Latvala vaikuttaa enempikin sponsoritaholta kuin tulevalta sulhaselta tuossa duossa, mutta kukin tyylilleen uskollisesti.
Toivottavasti nyt on kerrottu 😔
Siis kuinka tyhmä ja hyväuskoinen tuo Latvala voi olla?
Seiska-lehti uutisoi vastikään niin ikään Torpan salarakkaasta. Nainen kiisti tiedon ja kertoi puolisonsa Jari-Matti Latvalan suhtautuvan asiaan rauhallisesti.
– Jari-Matti on tästä vähiten järkyttynyt. Hänen mielestään nämä kirjoitukset ovat suurta pelleilyä, Torppa kertoi aiemmin. Wat
Vähiten järkyttyneeltä meni ralli päin persettä ja mahdollisesti työpaikka tyrkyn takia alta. Eikä hengenlähtökään varmasti kaukana ollut kun veti Toyotan kunnolla pöpelikköön. Maisalla on kumma taito selittää asiat omaksi edukseen 🤔 Eipä tuo Latvala ole kovin rauhalliselta vaikuttanut 😨 Mahtaako Maisalla olla nyt yksipuolinen seurustelusuhde?
Häät vietetään varmasti jo salaa aiemmin ja lapsi syntyy keväällä. Mua sattuu päähän..! 😅 Samalla jm koti iskänä, rahaa sukanvarressa, rallissa tyyliin asiantuntijana telkkarissa. Seuraavaks antaa vaimon toteuttaa itseään ja uraansa ..
Niin, montakos tyyppiä tuolla TM-Racingissä on Latvalan "yläpuolella", ei kai se Maisa nyt mitään tavis-mekaanikkoa ole alkanut iskemään.
Tavis it-mieskin kelpas panot antaa. . Kyllä tollanen horo kokoajan markkina-arvoaan testaa mieluummin kun olis leikkipuistossa oikeesti lapsensa kanssa. Eniten säälittää et patologinen valehtelija tuskin itsekkään koskaa herää harhoistaan. Tosi moni saanu takkiinsa tuon temppujen takia eikä sillä tee edes itsellä huonoa laittaa päätä tyynyyn ilalla hyvällä mielellä. Ilkeä on meininki
Kehtaa antaa yksipuolisia haastattelua vanhoilla kuvilla 😨 Mahtaako JM olla tietoinen ensi kesän (taas 😂) häistä?
Siis et ihan oikeasti miehensä työpaikalla pitänyt jotain peliä??? Ei kukaan voi olla noin typerä!
Kun mikään ei riitä.
Rallit järjestetään nii tylsissä paikoissa! Ei kukaan nyt jaksa montaa päivää seisoa jossain metsän reunassa, jotain viihdettä pakko olla.
Maisa on kova sana sorateillä ja meillä.
Onko maisuli siis jäänyt talin työntekijän kanssa kiinni??
Juurikin näin 🙌
Ei ihme jos tuli JM:n mutta täyteen.
Kenen kanssa?
Huutista https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/9b77016d-6bb6-405f-a564-d9fdfd26f5cd
JariMatilla liikaa mielessä Maisan kurvit.
Rallin ajamisesta ei tule mitään.
Latvala ei pysty keskittymään rallin ajamiseen.
Talli tienny siis jo kauan et maisasta seuraa vaan hankaluuksia. Harmi ettei JM tajunnu aiemmin tätä.
Jos tää on totta niin kyllä latvalan olis kannattanut pistää muija pihalle jo aiemmin
Vaikea uskoa et JM olis tällästä sietänyt. Tommin olis pitänyt puuttua asiaan jo aiemmin.
Tää olis kyllä jo liian paha jos olis totta
Toisaalta, kun kyseessä on MaisaTorppa, on jopa helppo uskoa kyseinen "huhu".