Nyt se tapahtuu, autoista tulee oikeasti itseajavia
https://techcrunch.com/2019/10/09/waymo-to-customers-completely-driverless-waymo-cars-are-on-the-way/
https://techcrunch.com/2019/10/09/waymo-to-customers-completely-driverless-waymo-cars-are-on-the-way/
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toivottavasti niissä autoissa olisi mahdollista kuunnella radion kautta sitä inisemistä taksilain vapautuksesta ja siitä kuinka villit taksit ei maksa veroja ja ihmiset vahingossa hyppää niiden kyytiin ja joutuu ryöstetyksi. Jotenkin se on niin normaalia nykyään, että olisi vaikea kuvitella istuvansa hiljaisuudessa.
Sillä varmaankin on todellisuuspohjaa. Tuskin siitä muuten kukaan jaksaisi jauhaa. Ja ihan omana kokemuksena voin sanoa, että asiakkaat tämän ottavat puheeksi, ainakin minun taksissani.
Ymmärrän tuon että sinusta on vaikeaa istua hiljaa. Ne äänet valtaa mielesi ja taas on riennettävä kirjoittamaan jotain Suomi24 taksipalstalle. Auttaisko terapia? Lobotomia?
Asiakkaat puhuvat siitä mihin taksinkuljettaja jutut ohjaa....
Olen täällä aiemmin kertonut ikävästä onnettomuudesta mikä tapahtui lakimiestiimini jäsenelle koskien itseajavaa autoa. En lähde nyt tässä yhteydessä tositamaan tätä ikävää tapausta Jakomäestä mutta sen seuraukset ovat edelleen näkyvissä lakimiestiimini Kaidessa, alakerran juoppo Ramissa sekä äidissäni Ritussa.
Kuten olen aiemmin todennut ovat itseajavat autot vaarallisia ja ne tulee kieltää.
ViidenTähdenAI
Mitä lakimietiimillesi kuuluu? Vieläkö kokoukset jatkuvat Pohjanpojassa?
Takseista tulee ammattimaisesti ajavia siis, voi kuskit ottaa mallia