Kuusaan uimahalli kiinni jo ensi vuonna?

Kansan suurta suosiota nauttiva rakas kaupunginjohtajamme taitaa jotain tälläistä esitellä, mitä sanoo Kuusaalaiset? Vanha tiensä päässä oleva hallihan tuo onkin, remontoida ei varmaan kannata ja uuteen ei ole varaa. Muutaman vuoden varmaan menisi tuossa kunnossa, mutta säästöjä tarvitaan nyt.
8194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaupunginjohtaja kokoomukselainen. Manskin kyläpoliitikot kokoomukselaisia. Kuusaan koko seudun suosituin uimahalli väärässä paikassa kuten oli Kuusaan terveyskeskus ja sairaala. Kuusaan jäähalli myös lopetettavien Kuusaan koulujen kanssa väärässä paikassa. Kuusalaiset yksikertaisesti asuvat väärässä paikkaa. Tämä kaikki on ollut selvää jo siitä asti kun kuntaliitos tai siis kun muut liittyi vanhaan entiseen pikkuruiseen kokoomukselaiseen konkurssi Kouvolaan.

Äänestä

Tämä kaikki liittyy Manskin elvyttämiseen. Monesti jo todettu että Kuusankosken keskusta suositumpi kun Manski vaikka sille annetaan miljoonilla tekohengitystä.
Taistelu näköjään jatkuu ja nyt menossa kokkareiden operaatio "tuhotaan Kuusaa".

Sairaalaa terppakeskus uimahalli jäähalli kouluja päiväkoteja................
Oikeasti. Tuo lista on järkyttävä ja pitenee kokoajan.

Äänestä
  • Ei kuusaan keskustassa käy kukaan. Heikkolahjaisten vajakkien paratiisi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei kuusaan keskustassa käy kukaan. Heikkolahjaisten vajakkien paratiisi.

    Käy siellä enemmän kuin Kouvolan keskustassa

    Äänestä

Melkoiseksihan tämä menee. Kosarin sivuilla eräs valtuutettu kirjoittaa "Aion edelleen vaatia kuten jo aiemmin TELAssa tein, että Hirvelän ja Virtakiven venesatamien parannustöihin ei ryhdytä". Eli normaalin vanhan Kouvola ulkopuolista virkistys ja vaapa-ajan toimintaa vastustaa mutta ei esimerkiksi oman pienen piirin teatterin ja pelimannien miljoonilla tukemista.

Äänestä

Imatran Inkerinhän me tänne halusimme ajamaan Kouvolan palvelut alas. Vahva pyrky kohti Hesaa.

Äänestä

Onhan Kouvolassa tietysti liikaa uimahalleja, siitä kai kaikki lopulta samaa mieltä. Mutta siihen se järki sitten loppuukin monelta.

Kun asioista seuraa niin ei ainakaan Kuusankosken uimahallia pidä lopettaa, eikä ilmeisesti Valkealan. Muut ilmeisesti pakko muut.

Älkää nyt päättäjät tehkö toista yhtä typerää päätöstä kun sairaalan osalta, että väärässä paikassa. Tuon päätöksen seuraukset tiedetään ja niistä kärsitään ihan riittävästi. Kiitos vanhan entisen pikkuruisen Kouvolan kokoomukselaisten kyläpoliitikoiden kun jostain keksivät että kun ei Kouvolassa ole oikeaa sairaalaa niin säästetään kymmeniä miljoonia.

Äänestä

Ydinkeskustaan kuulu uusi uimahalli ja muut lopetetaan. Sanoohan tuon nyt järkikin. Eihän siinä olisi mitään järkeä että Kouvolan alueelta joutuisi lähtemään uimahalliin Kuusaalle tai Valkealaan.

Kaupunginjohtaja Toikka, nyt vaan tiukkana että saadaan asiat järjestykseen ja talous kuntoon.

Kun kuntaliitos tehtiin ja muut entiset kunnat liitettiin Kouvolaan niin olisi silloin pitänyt jatkaa niin että vain Kouvolan alueelta valitaan valtuutetut, jotka olisi osannut ilman riitelyä tehdä oikeat ja järkevät päätöset miten olivat aijemminkin osanneet tehdä. Jos olisi oikein toimittu niin meillä olisi talous kunnossa ja paljon Poksia parempi sairaala ja paljon muuta hyvää, eikä mitäää mainittavaa riitelyä olisi syntynyt

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kansan suurta suosiota nauttiva rakas kaupunginjohtajamme taitaa jotain tälläistä esitellä, mitä sanoo Kuusaalaiset? Vanha tiensä päässä oleva hallihan tuo onkin, remontoida ei varmaan kannata ja uuteen ei ole varaa. Muutaman vuoden varmaan menisi tuossa kunnossa, mutta säästöjä tarvitaan nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu