Navettaprinsessa Vesalainen

Taas tyyppiesimerkki tuo Paula Vesalainen miten landelta kaupunkiin tulleesta tulee omasta mielestään kaikkien alojen erikoisasiantuntija. Lahjattomien pitää yrittää olla koko ajan esillä, ettei kansa unohda.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oli tuntemattomassa ihan hyvä: Joku muu oli meikannutsen ja miettinyt sanat sen puolesta ;)

Äänestä

Eikös Helsinki ole Savon piäkaupunni? Ainakin asukkaista piätellen.

Äänestä

Enkö mie ookkaan syntyperäinen stadilainen. Oon sentään asunut kaksi vuotta jo hesassa. Äänestän vihreää liikettä ja juon punaviiniä. Olen myös kerran ollut pridemarssilla. Oikeisiin töihin en ole eläessäni koskenut.

Äänestä
  • Tuo jos joku on aitoa hesalaisuutta.

    Äänestä

maisatorpan kanssa samaa sarjaa, jollainkeinoilla pitää päästä lööppeihin säännöllisesti

Äänestä

Hienoa Paulan pääsy isolle kirkolle täältä kärsämäeltä. Pärjätään kyllä ilmankin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taas tyyppiesimerkki tuo Paula Vesalainen miten landelta kaupunkiin tulleesta tulee omasta mielestään kaikkien alojen erikoisasiantuntija. Lahjattomien pitää yrittää olla koko ajan esillä, ettei kansa unohda.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu