Sukupuolitaudin mahdollisuus?

Anonyymi

Minulle tapahtui tänä aamuna seuraavaa: Parhaan kaverini ex-poikaystävä tuli baari-illan jälkeen luokseni yöksi, hänen piti nukkua sohvalla, mutta tulikin vierelleni sänkyyn. Mitään kummempaa ei illan tai yön aikana tapahtunut, olemme vain kavereita, mutta aamulla hän alkoi silitellä minua. Makasin vatsallani, hän kosketteli peppuani ja vähitellen eteni siihen, että veti pyjamahousuni ja pikkuhousuni alas, nousi päälleni ja työntyi sisääni. Menin tilanteessa lukkoon enkä ehtinyt juuri reagoida mitenkään. Hän liikkui sisälläni hetken, mutta keskeytti, kun hänen puhelimensa soi ja puhelun jälkeen oli kuin mitään ei olisi tapahtunut. Mietin vain, että onko mahdollista saada tuollaisesta sukupuolitauti? Ainakaan hän ei lauennut eli raskauden todennäköisyys ilmeisesti olematon?

4

257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvin pieni mahdollisuus raskauteen, miltei olematon, mutta kannattaa seurata jos kuitenkin.
      Samaa täytyy sanoa mahdollisista taudeista, ikävä kyllä.
      Jos olet kuitenkin herkempi, voi seurauksia tulla. Ei kannata panikoida, vaan seuraa oloasi ja tapahtuuko olossasi muutoksia. Jos kuitenkin olet huolissasi ei mikään estä, ettetkö voisi käydä itseäsi testauttamassa.

      Ja seuraavan kerran, kun kohtaat tuon idiootin pidät tiukan puhuttelun!

    • Anonyymi

      Mikäli toisella osaapuolella on ollut esim. tippuri, niin on tartunta aivan hyvin mahdollista.

    • Ei automaattisesti parhaiden kaverien ex miehet muutu sukupuolitautien kantajiksi, vaikka kaverisi sanoisikin niin kiukuspäissään.

      Juu, suojaamattomasta yhdynnästä saa varmasti sukupuolitaudin. Vuosien saatossa olen itse onnistunut siinä kahdesti, kummallakin kertaa ns. Vakipanolta. Sinun tapauksessasi se edellyttäisi, että sillä miehellä olisi ollut joku tauti, mitä se ei ole huomannut, ja se ehtisi vielä tarttua. Mahdollista, mutta Epätodennäköistä.

      Mutta tuo oli hauska, että ihan yllättäen muna lipsahti sisälle kesken hieronnan. 😆

    • Anonyymi

      Outo kysymys.............. Jos sillä miehellä joku tauti on, niin varmasti sait sen. Mutta jos sillä ei ole mitään, niin ei ole mahdollista, että olisit saanut jonkin taudin. Yksinkertaista.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      233
      6751
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      28
      3413
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3258
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      65
      3018
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      98
      2708
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      5
      2603
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      35
      2338
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2094
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      51
      1820
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      84
      1736
    Aihe