Antaa hyviä neuvoja Paula Vesalalle, ihan hyvä ja rohkea vastaus.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/d9e8bc26-6b56-481d-958d-95c75513e4fc
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/d9e8bc26-6b56-481d-958d-95c75513e4fc
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei suomessa ole sananvapautta poistettu,,,,,, hyviltä ihmisiltä niinkuin Paula Vesalalta ynnämuiltasamanhenkisiltä. Huonoilta on poistettu, niinkuin Tynkkynen ja PS,laiset yleensä. Toinen esimerkki, Husulta ei ole poistettu mutta Puopololta on poistettu, jne, jne.jne.jne.
Tynkkynen on pätevä mies, vesala vain korkeasti aivopesty höynä, naisilla siihen ei paljon vaaditakaan. Toki on fiksujakin naisia ja tyhmiä miehiä.
Onko tuo Vesala joku eilispäivän b-luokan tenavatähti vai ihan tavallinen blondi-bimbo.
Olin Vesalan keikalla viime kesänä, eipä tiennyt Vesala että olen äänestänyt persuja 2011 lähtien ja siitä jokaisessa vaalissa, olen mitä rankin haittamaahanmuuton vastustaja! Noh, tämä vesala ei kuulu suosikkeihini, olin siellä tapahtumassa nauttimassa viinejä.
Tynkkysellä mitään poikaa ole, poikaystävä korkeintaan. Kaiken kaikkiaan ihan hyvä alku, että hyväksytte edes perussuomalaiset homot, siitä on helppo laajentaa maailmankuvaa.
Heh, vesala voi mennä opiskelemaan musumaihin, siinäpä maailmankuva laajenee kun pää pyörii pölkyltä maahan.
Mikä mies tämä Tynkkynen on? Onko homoseksualisti?
yli-innokas, lapsellinen poika. tuollaista ylimielistä sontaa syytää videoillaan. Puolueessa, joka on homovastainen, ollut aina. viime yönäkin huhtasaari twiittaillut homovastaisia, ei hän niitä hyväksy, ei Hirvisaari, ei Hlla-aho, ei nämä uudet kaljupäiset persut. Olkoon homo, mutta älköön yrittäkö omia sananvapautta vain itselleen.
Tynkkynen sai runnettavuutta BB.ohjejman kautta.
Siinä "meriittiä" tarpeeksi oersuilijalle.
Sinä et pysty Tynkkystä asiakysymyksissä jauhottamaan jos olisitte juttusilla, vaitän niin. Kyllä sinäkin muuten osaat suutasi soittaa.
Erikoinen tapaus.On rohkeutta oikeudenmukaisuudessa....mutta hän on homo?
Hämmentävä persoona...
Lienee tajunnut mitä hänelle tehdään muslimien toimesta jos islamin lippu nousee eduskuntatalossa. Muslimeilla sharialaissa on omat juttunsa mitä homoille tehdään.
Usko nyt, että puoli kiloa suippomadonlakkeja päivässä on liikaa.
Umpihomo se syytää paskaa tuutintäydeltä.
Tynkkynen mainittu ulkomailla - torilla tavataan:
https://www.jihadwatch.org/2019/10/finland-politician-fined-4500-for-noting-that-jihad-terrorists-have-one-thing-in-common-they-all-serve-allah
Toivottavasti Paula Vesala lihoo pian 90 kg painavaksi Karaoke-missiksi, joka koettaa epätoivoisesti saada ittellensä ravintolakeikkaa bookattua.
Lapsetkin alkoi sairastelee, kun äippä meni sekasin, eikä enää jaksa hoitaa.
Sebu on kingi !! Ja niin oikeassa. Vessala on nolla. Rahastaa kakaroita kuralla..
Luulis Vesalaa kaduttavan ! Sen verta älykkäästi argumentoi Tynkkynen Videolla !
Kaatoi kauniisti kusiämpärin Vesalan niskahan.