Harmi kun Markus tippui

Anonyymi

Olisi pitänyt saada enemmän ruokaa kun teki enemmän töitäkin. Naiset velttoilee enemmän ja pienempi energiankulutus, silti syövät yhtä paljon.

Nyt ei ole oikein suosikkia voittajaksi, ehkä se karkoitettu saisi voittaa. Hauska nähdä mitä tapahtuu kun palaa.

2

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olisin itse kilpailemassa, niin sitten kun heimoista luovutaan ja jokainen on "omillaan" niin vahvat on hyvä äänestää pois, sillä yksilönä ei pärjää urheilijoiden voimaa vastaan. Mielestäni oikea liike, vielä Taina ulos.

      Joukkueelle on etu noista hyväkuntoisista urheilijoista, koska tehtävät hyvinkin fyysisiä. Jatkossa tarvitaan varmaan muutakin kuin voimaa, pitää olla pelisilmää ja röyhkeyttäkin. Jokunen koskemattomuusamuletti toisi uusia käänteitä peliin.

      Kyse selviytymisestä ja Markus nyt ei selvinnyt, kun uupui nälkänsä kanssa. Ei varmaankaan olisi kannattanut touhuta noin paljon ja kuluttaa sitä vähäistä energiaa, vaikka sanoihan hän tv:ssä pudotuksensa jälkeen ettei kaikki ollut sitä mitä katsojille näytettiin.

      • Anonyymi

        Tietysti lopussa on heikommille parempi ettei ole vahvoja vastustajia, mutta olisivat pärjänneet alusta asti paremmin kun vahvemmat ja enemmän energiaa kuluttavat olisivat saaneet syödä enemmän, joillekin olisi tarpeen laihduttaakin. Jos olisi vaikka soutuveneellä merellä ja koko ryhmän pitäisi selvitä, isompien pitäisi saada syödä enemmän, jos kaikille ei riittäisi ruokaa, pitäisi uhrata ne heikoimmat.Jossain tietysti riittää sitkeyskin jos ei tarvitse kuin kävellä.

        Minä kannatan aina niitä jotka tekevät eniten ja voittavat tehtäviä, ikävää jos voittaa pelkällä kieroilulla. En kyllä ole niin tarkkaan seurannut, kuka pärjännyt minkinläisissa tehtävissä. Jotkut haluaa säilyttää heikoimmat ettei olisi itselle vastusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      160
      3135
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      236
      2983
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      179
      2192
    4. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      34
      1769
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      119
      1618
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      212
      1361
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      72
      1033
    8. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      13
      979
    9. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      113
      917
    10. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      891
    Aihe