Harmi kun Markus tippui

Anonyymi

Olisi pitänyt saada enemmän ruokaa kun teki enemmän töitäkin. Naiset velttoilee enemmän ja pienempi energiankulutus, silti syövät yhtä paljon.

Nyt ei ole oikein suosikkia voittajaksi, ehkä se karkoitettu saisi voittaa. Hauska nähdä mitä tapahtuu kun palaa.

2

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olisin itse kilpailemassa, niin sitten kun heimoista luovutaan ja jokainen on "omillaan" niin vahvat on hyvä äänestää pois, sillä yksilönä ei pärjää urheilijoiden voimaa vastaan. Mielestäni oikea liike, vielä Taina ulos.

      Joukkueelle on etu noista hyväkuntoisista urheilijoista, koska tehtävät hyvinkin fyysisiä. Jatkossa tarvitaan varmaan muutakin kuin voimaa, pitää olla pelisilmää ja röyhkeyttäkin. Jokunen koskemattomuusamuletti toisi uusia käänteitä peliin.

      Kyse selviytymisestä ja Markus nyt ei selvinnyt, kun uupui nälkänsä kanssa. Ei varmaankaan olisi kannattanut touhuta noin paljon ja kuluttaa sitä vähäistä energiaa, vaikka sanoihan hän tv:ssä pudotuksensa jälkeen ettei kaikki ollut sitä mitä katsojille näytettiin.

      • Anonyymi

        Tietysti lopussa on heikommille parempi ettei ole vahvoja vastustajia, mutta olisivat pärjänneet alusta asti paremmin kun vahvemmat ja enemmän energiaa kuluttavat olisivat saaneet syödä enemmän, joillekin olisi tarpeen laihduttaakin. Jos olisi vaikka soutuveneellä merellä ja koko ryhmän pitäisi selvitä, isompien pitäisi saada syödä enemmän, jos kaikille ei riittäisi ruokaa, pitäisi uhrata ne heikoimmat.Jossain tietysti riittää sitkeyskin jos ei tarvitse kuin kävellä.

        Minä kannatan aina niitä jotka tekevät eniten ja voittavat tehtäviä, ikävää jos voittaa pelkällä kieroilulla. En kyllä ole niin tarkkaan seurannut, kuka pärjännyt minkinläisissa tehtävissä. Jotkut haluaa säilyttää heikoimmat ettei olisi itselle vastusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      156
      4022
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      39
      2627
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      84
      2072
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1884
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      205
      1774
    6. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      25
      1071
    7. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      72
      1065
    8. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      62
      763
    9. Milloin olit onnellinen? Miksi?

      Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon
      Sinkut
      141
      761
    10. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      27
      759
    Aihe