Suvakit tulevat olemaan pulassa robotiikan ja keinoälyn kehittyessä koska ne tulevat kertomaan faktoja äärimmäisellä tarkkuudella. Roboottia on vaikea ohjelmoida valehtelemaan koska valehtelu on niin inhimillinen piirre.
Roboottien keinoälyt puhuvat aina totta
Anonyymi
13<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin, ketkäs ne roboottien keinoälyt tulee suunnittelemaan ja ohjelmoimaan? Husun porukkako? Hahaha
Tuon voi kyllä korvata oikealla järjellä.
https://www.nykysuomi.com/2019/01/18/jos-suomi-ja-nerg-tietavat-kaikkien-tulevien-taustat-miksi-afgaaniraiskaaja-sai-suomalaisen-sotu-tunnuksen/
Päästäisikö tekoäly mamuja maahan analysoituaan sen kustannukset ja mahdolliset hyödyt. Ei varmasti. Tällaista tekee vaan nainen. Pistä Päivi repii nyt rahat korvaamaan kaiken tekemänstä vahingon?
Veikkaisin, että suunnittelutyöt annetaan Mika Siirilän johtamalle porukalle.
Siirilä on kyllä ympäristöalalla. Hän on kierrätysalan asiantuntija.
Tarvitaan siis RoboPersuja kertomaan suvakeille kylmiä tosiasioita. Suvakki hakkaa robootin hajalle korkokengällä. Uusi teollisuuden ala.
Parsun ohjelmoivasta robotista tulee omaa häntäänsä nielemä käärme.
Mutta osaa kuitenkin eroottaa mustan valkoistesta ja paskan kullasta.
Robotti tekee, mitä se ohjelmoidaan tekemään. Persurobotti valehtelee..
Ja mikä on siis valetta? Mitä järkee on ohjelmoida roboottia valehtelemaan?
MItä järkeä persuilla on valehdella ilman robottejakin?
Menikö nyt tuo kommentti ihan putkeen ?
Naisten pitää suunnitella omat naistrobootit ja naisystävälliset tekoälyt. Samoin afrikkalaistet ohjelmoi omat AfroBotit. Hahahah