Kuuhulluus onko fantasiaa?

rituliini_38

Minä en saa kyllä unta täydenkuunaikaan!
Olisiko syntynyt täydenkuunaikaan?
Kaiketi senkin voi selvittää?
Valvomo yksin?

5

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nukun parhaiten juuri täydenkuun aikaan. Tarkistan joskus jälkeenpäin huvikseni
      mahtoiko olla täysikuu kun niin hyvin nukuin. Useimmiten on ollut.
      Nm. Huonosti nukkuva

    • Minulla ei ole sellaista kuuhulluutta, etten saisi nukuttua. Hullaannun kyllä täysikuun upeasta mollotuksesta ja sirppikuukin on vaikuttava näky yötaivaalla. Ennen, kun oli talvella kunnon hanget ja minulla kunnon sukset, läksin joskus hulluuttani kuutamoladulle, taivaallinen valaistus ja salaperäiset varjot seuranani. Kuutamouinteja harrastan vieläkin elokuussa, kuunsilta on lumoava näky !

    • Anonyymi

      Nukun yleensä huonosti, mutta nyt kun on pari yötä ollut täysikuu, olen nukkunut erinomaisen hyvin! Kiitos täysikuu, valitettavasti en sinua ehtinyt ihailla ;)

    • Anonyymi

      Tästä Katleian linkistä Rituliini näet selaamalla kuun vaiheen syntymäpäivänäsi. http://www.eeki.biz/kuun_vaihe.php
      Eilen maanantaina 0.018 oli täydenkuun aika. Nyt ollaan jo alakuun, eli vähenevän kuun aikaa. Olin hyvin pirteä eilen, eli nousevan ja täydenkuun aikana olen paremmissa fiiliksissä.
      Tuosta linkistä katsoin että olin syntynyt n.6 h täydenkuun jälkeen neljäntenä poikana suurperheeseen kaukana kaikesta.
      -ottopoika

      • Olen syntynyt vuonna 1938,joten sinä Jaakonpäivänä oliko täysikuu,kun äitini oli yksinäisenlapsen pullauttanut kätilöopistolla Helsingissä?
        Se on se tiedonjyvä tohon kuuhulluuteen??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1153
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      62
      1103
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      840
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      836
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      66
      723
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      106
      630
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      89
      591
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      54
      568
    9. 78
      561
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      528
    Aihe