mielenosoittajien takia.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006273195.html
Barcelonan lentokentän toiminta jumissa
11
61
Vastaukset
- Anonyymi
Ei passaa EU:ssa noin vain itsenäistyä.
- Anonyymi
Espanja ei hyväksy katalaanien itsenäistymispyrkimyksiä.
– Tehdään tästä Hongkong, huusi joukko nuoria mielenosoittajia El Paisin mukaan. Hongkongissa mielenosoittajat sulkivat loppukesällä kansainvälisen lentokentän ja lentoja jouduttiin perumaan.
Kunnioitettavaa anarkismia.
PS Joko alkaa pian suomalaisillekin hahmottua, mikä poliisin rooli kansalaisten "turvallisuuden luojana" on. Jos et nöyristele ja sinulla on mielipide, joka ei miellytä Koneistoa, poliisi tulee ja pamputtaa.- Anonyymi
Jos EU jo olisi liittovaltio, jossa keskushallinto olisi täysin määräävässä asemassa, paikallisten osavaltioiden itsenäistyminen saattaisi olla jopa etu EU:lle. Nyt ei ole, koska separatismin tukeminen johtaisi kohdevaltion eroon EU:sta tai muuhun jarrutukseen.
- Anonyymi
Tuo taisi olla vasta alkua. Saavat olla Madridissakin taatusti valppaana, etteivät joudu keppostelun kohteiksi. Ensi viikonloppuna alkaa Barcassa taatusti kunnon hulinat.
- Anonyymi
Luulin ensiksi että lakkoilevat koululaiset ovat ryhtyneet tekemään tekoja ilmaston hyväksi.
- Anonyymi
Taitaa lakkoilevat koululaiset olla siellä terminaalissa odottamassa konetta nyt kun on syysloma.
- Anonyymi
Meneehän tuo pätkäloma lentoaseman vessajonossakin pidätellessä. Viikon pärjää syömättä, jos juomakelpoista litkua sattuu löytymään.
- Anonyymi
Ajateltiin mennä seuraavalla lomalla Espanjaan Thaimaan sijasta, no boikottiin meni koko maa. Kuten jo aikaisemmin meni Kreikka ja Turkki. Todella oksettavaa toimintaa. Madeirallahan paikalliset halusi vähentää turismia, no aika iso matkayhtiö vasta kaatui. Yölinnun sanoin "sitä saa mitä tilaa". Jatkossakin Aasiaan lomalle siis. Kova on muuten sensuuri Barcelonan tapahtumien kommentoinnissa iltapäivä lehtien sivuilla, varmasti vain murto-osa menee läpi..
- Anonyymi
Kotona paras.
- Anonyymi
Kaikki sen vuoksi että katalonia ei halua afrikkalaisia ja lähi-itäläisiä mailleen, niinkuin espanja imuruoppaa jokaisen tulijan mistä vaan.
Kansa saanut siitä tarpeekseen, matujen elättämisestä, raiskauksista ja jengirikollisuuksista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M597219Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1223939Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463856Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn542705Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e592275Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362112KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492032Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21872Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj361680- 801362