Muutimme alkukesästä takaisin Lapualle oltuamme vuosia työn vuoksi etelä-suomessa.Nyt muutaman kuukauden asumisen jälkeen voimme yhdessä todeta että kaupunki on kehittynyt ja mukava paikka asua.Tekemistä riittää ja mahdollisuuksia harrastamiseen paljon.Tuskin saman kokoisissa kunnissa missään päin Suomea on näin monipuolisia harrastusmahdollisuuksia.Kun tätä palstaa lukee niin huomaa kuinka monet valittavat Lapuan viihtyvyydestä mutta se ei ollenkaan pidä paikkaansa.Ehkä valittajia on muutama useilla nimimerkeillä ja kirjoituksilla.
Muutto takaisin Lapualle
Anonyymi
3
178
Vastaukset
- Anonyymi
Haikailen muuttoa takaisin Lapualle oltua muutamia vuosia pois
- Anonyymi
Lapua on erittäin miellyttävä paikka asua. Täällä kaikki järjestyy ja useimmiten hyvin edullisesti, kun ei ole Seinäjoki-lisää, saati Helsinki-lisää.
Harrastusmahdollisuudet ovat hyvin monipuoliset ja kauppoja on sopivasti. Asuntoja löytyy joka lähtöön.
Ei kaduta muutaman vuoden takainen paluumuutto. Samaa mieltä, täällä on mukava asua ja kun kaikki on serkuksia niin raahaa on helppo lainata
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406973
- 323938
- 453320
- 402929
- 172706
- 372238
- 162186
- 412133
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482067- 392010