Perus Suomalainen harmaa ja hieman sateinen päivä. Selailet internetistä jotain todella tärkeää ja super mielenkiintoista. Ensin tulee vastaan kuva jossa mainostetaan joka vuotista pride kulkuetta. Päätät antaa asian olla koska olet sitä mieltä että he saavat olla mitä ovat ja elää omaa elämäänsä. Jatkat selailua ja hetken kuluttua näytölle pamahtaa mainos jossa on sateenkaaren värisellä fontilla kirjoitettu "LOVE IS LOVE" vaikka kyseessä on ruokakaupan mainos eikä teksti tai väri maailma liity kauppaan millään tavalla. Sinua alkaa hieman nyppiä joten laitat puhelimen sivuun ja menet keittiöön jotta voisit tehdä itsellesi jotain syötävää. Onneksesi huomaat että jääkaapissa ei ole mitään ja tajuat että joudut lähtemään ruoka ostoksille. Otat auton avaimet mukaan keittiön pöydältä ja lähdet ulos ovesta. Lähdet ajamaan ja vaihtelet hieman kanavia koska haluat löytää mieleistäsi kuunneltavaa, yhtäkkiä kuulet kun radiosta kuulutetaan että seuraavaksi tulee lemppari kappaleesi, jäät sitä innolla odottamaan. Tottakai ennen biisiä tulee hieman mainoksia. Mainoksia menee kunnes kuulet "TÄNÄKIN KESÄNÄ HELSINGISSÄ...... PRIIIIIIIDEEEE KULKUE... LOVE IS LOVE". Suljet radion, pysäytät auton ja nouset autosta. Kävelet autostasi noin 10 metriä poispäin ja vähän sivulle kunnes rekka porhaltaa ylitsesi. Nyt sinulla on hyvä olla:)
Olkaa mitä vaan mutta sitä kaikkea ei tarvitse tunkea joka saatanan paikasta kaikille.:)
on nykyään oudompaa olla tavallinen hetero kun trans homo...
ANTAA KAIKKIEN KUKKIEN KUKKIA SAATANA
Anonyymi
1
114
Vastaukset
- Anonyymi
mitä ne tehosteet s......a tekee mukana? mene kirkkoseurakunnan laulukerhoon mukaan , ei tarvitse niin laulaa osata riittää kun on kova ääni. lakkaa kaikenlainen turhanpäiväinen miettiminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3633719Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091373- 941237
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651014Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass12854- 38830
Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔57822Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60819Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise11817- 65811