Ennustan suomea vastaan ja sen jumalattomuuden tähden, että näky ja tapahtuma on tuleva kansan osaksi sen kaikessa hirmuisuudessaan.
Tuomion merkit on luettavissa ja sen aika on jo
liikekannalla valittujen toimesta joita vainotaan uskonsa ja tunnustuksensa vuoksi.
Kutsun marttyyrit alttarin alta kaiken todistajaksi ja suomikaan ei ole pääsevä rangaistuksitta ja mitä tuleman pitää siitä näky ja Jumalan sana puhuu.
Väärien todistajien maa jota suomeksi kutsutaan
on todistettu sen päättäjien kautta ja erikoisesti oikeuslaitos todistaa tulevien onnettomuuksien puolesta todistaa itseänsä vastaan ja voi teitä te jumalattomat.
Ennustan sairauksia, erilaisia onnettomuuksia ja
koston miekka on lyövä suomea ja sen jumalattomia.
Ennustan sateitten ja pilvien vihan ja salamoiden
ankaruuden ja kuivuus, märkyys vie leivän ihmisten suista ja silloin te tulette näkemään tekojenne seuraukset te jumalattomat.
Ennustan karhun käyskentelevän kintereillänne ja
petojen vaanivan teitä koska olette havaittu olevan uppiniskainen kansa ja täynnä valheita ja vääryyttä ja se on tullut julki muille ja suomelle nauretaan, mutta suomi ei tule nauramaan eikä iloitsemaan vaan tuomion miekka on iskevä sen hirmuisuudessaan ja mitä kaikkea
korvan kuuleman pitääkin?
Tämä on profetiaa sen alkuperäisessä hengessään
ja onko Herra niin sanonut?
Tuomion merkit on luettavissa ja sen aika on jo
liikekannalla valittujen toimesta joita vainotaan uskonsa ja tunnustuksensa vuoksi.
Kutsun marttyyrit alttarin alta kaiken todistajaksi ja suomikaan ei ole pääsevä rangaistuksitta ja mitä tuleman pitää siitä näky ja Jumalan sana puhuu.
Väärien todistajien maa jota suomeksi kutsutaan
on todistettu sen päättäjien kautta ja erikoisesti oikeuslaitos todistaa tulevien onnettomuuksien puolesta todistaa itseänsä vastaan ja voi teitä te jumalattomat.
Ennustan sairauksia, erilaisia onnettomuuksia ja
koston miekka on lyövä suomea ja sen jumalattomia.
Ennustan sateitten ja pilvien vihan ja salamoiden
ankaruuden ja kuivuus, märkyys vie leivän ihmisten suista ja silloin te tulette näkemään tekojenne seuraukset te jumalattomat.
Ennustan karhun käyskentelevän kintereillänne ja
petojen vaanivan teitä koska olette havaittu olevan uppiniskainen kansa ja täynnä valheita ja vääryyttä ja se on tullut julki muille ja suomelle nauretaan, mutta suomi ei tule nauramaan eikä iloitsemaan vaan tuomion miekka on iskevä sen hirmuisuudessaan ja mitä kaikkea
korvan kuuleman pitääkin?
Tämä on profetiaa sen alkuperäisessä hengessään
ja onko Herra niin sanonut?
Vastaukset 31
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000218&posting=22000000007357567
Jos housut tutisee ja paska pysyy kovana kankena viikon sisälläsi, mene katkaisuhoitoon.
Siellä pakko ajaa peräpuolen tyhjäksi ja sitten sinulla on sekä yläpää ja alapää tyhjä.
mitä? Ainakin sairas se on, vieläköhän raimo auttaa tahallaan syntiä tekevää vaan onko Raimo Kastemies.
Kusimiehet kirjoittelevat,,, koska tulevat lyödyiksi omassatunnossaan ja kusimiehet tietävät että jos kuolema tulisi,,,silloin helvetti odottaisi ja armoton ikuisuus ja siitä
ette pääse eroon ette milloinkaan sillä omassatunnoissanne te rienaajat olette helvetin poltinraudalla merkityt.
Oletkohan hukannut armonaikasi?
Oletko valittu?
Vai helvetin kekäle ja helvetin tulijärvessä uiskenteleva hurjasti tuskaansa huutava pellehermanni?,,,
Ja sairas olet, todennäköisesti jonkinlainen avomielipotilas teksteistä päätellen. Toivon paranemista sinulle.
Jokos tämä Suomen tuleva tuomio on toteutunut,vai onko se edelleenkin vasta siinä niin sanotussa "en mä tiedä mutta kunhan kuvittelen"-vaiheesssa?
Näyttää sen mitä tuleman pitää ja eikö oikeus suomessa olekin diktatorista näennäisoikeutta?
Miksi suomea vihataan? Miksi synti on kansakuntien häpeä?
Ennustan minäkin Suomelle vaikeita aikoja, vaikka syyt onkin muualla kuin syntisessä elämässä.
Japanilaiset on jo pitkään tehneet pitempää päivää huonommalla palkalla
kuin me.
Kinnalaisten palkkataso on vielä paljon surkeampi, joten tuotantokustannukset
jää väkisinkin meitä pienemmiksi. Lisäksi Kiinassa on valtava määrä tekijöitä, ei tuu työvoimasta pulaa.
Miellä täällä kylmässä pohjolassa on vielä suuret lämmitys- ja rakennuskustannuksetkin riesana.
Kun näihin lisätään koko ajan paheneva huoltosuhde, pidän ihmeenä jos elintasomme ei rupee kohta laskemaan roimasti.
Nää mun "ennustukset" ei pohjaudu uniin vaan raakoihin faktoihin ja maalaisjärjen käyttöön. (vaikka kaupunkilainen oonkin).
Suomi äänestää Palestiinan valtiohankkeen puolesta 29.11 ja pääkaupunkimme saa heti rangaistuksena rajun lumimyrskyn.
Raamatussa nimenomaan sanotaan, että niitä kansoja rangaistaan, jotka eivät auta Israelia.
On enne se, että juuri nyt Suomen ulkoministerinä on TUOMIOja, joka tukee vahvasti Palestiinaa. Hän käytännössä ratkaisee Suomen linjan asiassa, koska presidentillä ei ole enää käytännössä valtaa.
http://yle.fi/uutiset/suomi_tukee_palestiinalaisten_paasya_ykn_tarkkailijavaltioksi/6394897
Meinaatko, että myrsky ois väistänyt Suomen jos tukee ei ois tulossa??
Tuomioja ei ratkaise diktatoorisesti Suomen kantaa vaan se on päätetty yhteisesti
hallituksessa. Toki hän henkilökohtaisestikin kannattaa asiaa.
Heitäpä Johannes nyt höpisemästä ihan joutavia.
"Raamatussa nimenomaan sanotaan, että niitä kansoja rangaistaan, jotka eivät auta Israelia."
Jospa tuo edes hiukkasen rajoittaisi länsirantalaisten kyykyttämistä, mitä Israel harjoittaa kaiken aikaa?
Ja kannattaa muistaa, että ongelman taustalla on se, että Israelin valtiota perustettaessa ajettiin yli miljoona arabia heidän vuosisataisilta kotikonnuiltaan. Tämä on vissiin uskovien mkelestä ollut oikein?
Ei palestiinalaisia ajettu pois Israelin perustamisen seurauksena Israelin aloitteesta. Vaan monet arabikansat palestiinalaiset mukaan lukien hyökkäsivät täydellä ylivoimalla vasta perustettua Israelia vastaan. Mitä teki länsimaat silloin, kyräilivät vaan, "ei juutalaiset voi selvitä tuollaista ylivoimaa vastaan". Toisin kävi Jumala auttoi juutalaisia voittamaan sodan ja valoittamaan itselleen lisää maa-alueita.
Miksette te tekopyhät pidä meteliä toisillenne ja suomen hallituksen vasemmisto ulkoministerille siitä mitä venäläiset ovat tehneet ja tekee tsetseeneille tai mitä turkki tekee kurdeille. Silloin tekopyhyytenne olisi paljon uskottavampaa nyt siitä paistaa läpi vaan rietas teeskentely. Joten olkaa oikeudenmukaisia , että teidän ihmisarvonne kohoaisi edes jollekkin merkittävälle tasolle.
Palestiina sai epävirallisen valtion statuksen YK:stä eilen selvin äänestysnumeroin.
Ylen aamutelevisiossa pettäjäpiispa Kantola petti myös Israelin, koska kovasti kannatti itsenäisyyden antamista Palestiinalle.
Kansanedustaja Packalen jopa ehdotti talouspakotteiden määräämistä Israelille. Voi Suomea mitä saatte, kun poliittinen johto puhuu tuollaisia.
Seurailin tutkakuvista myrskyn kehittymistä. Myrsky voimakkaimpine lumipyryineen pysytteli Suomenlahden merialueella YK:n päätökseen asti ja myrskylukemat olivat alle 25m/s. Puolenyön jälkeen voimakas lumisade siirtyi rannikolle ja myrskylukemat kasvoivat vielä kolme m/s ja maalla alkoi syntyä vahinkoja puiden kaatuessa linjoille. Aamulukema sähköttömistä kotitalouksista on 20 000.
Pientähän tämä vielä on, ei taida syntyä minkään sortin uusia ennätyksiä.
"Vaan monet arabikansat palestiinalaiset mukaan lukien hyökkäsivät täydellä ylivoimalla vasta perustettua Israelia vastaan."
Juu, niin taisivat hyökätä, ja mikähän siihen oli syynä? Käypäs lukemassa vielä vähän paikallishistoriaa niin saat selville miten Israel on saanut Lebensraumin. Ei varsinaisesti mikään ihme, että arabit ovat olleet kiukkuisia. Se Israelin valloituspolitiikka nimittäin alkoi jo brittiläisen mandaatin aikana, ja Lähi-Idässä kyllä tiedettiin että meno senkun pahenee kun Israel itsenäistyy, Ja näinhän siinä kävi.
Piispa Kantola on meidän tosi-kristittyjen ryhdikäs edustaja ja kuten säästä huomaame, nimimerkki Johanneksen manaama talvimyrsky on jo laantumassa, koska me tosi-kristityt olemme koko päivän seisseet rukousrintamassa hänen kabbalistis-judaistisia Pulsa Denura -kirousloitsujaan vastaan.
HYVÄ!
Missäs ne rangaistukset nyt sitten viipyvät.
Aika montaa valtiota pitäis nyt riepottaa kunnon myräkät yms. luonnonvoimat.
Miten selitätte sen että varsin hiljaista on tuolla rintamalla
Kyllä ulkoministerimme on arvostellut Turkkia kurdiasiasta ja Venäjää Tsetsheeniasta.
On vain johdonmukaista, että Israelkin saa oman osansa arvosteluista vaikka se fanittajia kirpaiseekin.
HYVÄ!
Missä se Suomen tuleva tuomio viipyy?
Etkö malta odottaa, kyllä se tulee. Siispä rukoile armoa kansalle.
Se tuomio tullee ehkä noin 2000 vuoden päästä eikä edes silloinkaan.
Eli ei siis kantsi edes rukoillakaan koska se on aivan samaa kuin opettaisi sorsaa uimaan.
Mihnä kuhna v1tuhna se Suomen tuomio viipyy?
Miten pitkään pitää vielä venata?
Voi, voi kun niitä tuomioita on luettu. Nyt toteutumassa osittain talouden ja eksytysten osalta. Karhukin heräilee.
Vieläkös se nimimerkki Johannes on kaulaansa myöten Antin päivän lumikasassa?
Vetäkää se ylös sieltä...
Meillä Palestiinan tukijoilla pyyhkii hyvin kaikkina vuodenaikoina.
Kyllä se nimimerkki Johannes taitaa edelleenkin olla kaulaansa myöten Antin päivän lumikasassa.
Mutta ei sitä kannata sieltä ylös vetää syystä,että se käy niin kuumana Suomen Palestiinan politiikasta että kyllä siinä lumikin äkkiä sulaa.
Ja siitä seuraa niin suuri vedenpaisumus,että peittää suurimman osan Suomea ja Venäjän onkin sitten helppo valloittaa loput!
Että tällainen rangaistus Suomelle siitä Palestiinan politiikasta..
Hitto vieköön! Kun hieman käyttää mielikuvitusta ja liittää siihen joitain vanhoja profetioita,saa aikaan tosi tymäkän profetian!
Taidanpa ryhtyä profetoijaksi!
Tuhoja tulossa. Valmistaudu ja rukoile Herraa avuksi.
Oikea aloitus, Raamatullinenkin. Kirjoitettu on...
Mitä on kirjoitettu ja missä..?
Up!
Joko ne tuhot ovat tulleet,vieläkö pitää valmistautua ja rukoilla herraa avuksi?