Shellin Baari

Vieläkös siellä samat heput istuskelee,ilmeisesti nyt abc:lla kun tuota shelliä ei enään ole?
Muistan kloppina,et oli mukava käydä kahveella ja kuunnella puunjalostustehtaan hemmojen juttelua,pysyi samalla ajantasalla asioista.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sielä kai ne omassa kuplassaan kehuvat toisiaan, ja juoruavat niinkö pahaset akat.

Äänestä

Totta kai ne istuvat! Osa on jo täyttänyt 130 vuotta ja yhä puhuvat Jawa 350 etuhaarukasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vieläkös siellä samat heput istuskelee,ilmeisesti nyt abc:lla kun tuota shelliä ei enään ole?
Muistan kloppina,et oli mukava käydä kahveella ja kuunnella puunjalostustehtaan hemmojen juttelua,pysyi samalla ajantasalla asioista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu