Lännessä on huolestuttu siitä kun

Anonyymi

Usa hylkäsi kurdit niin nyt kun kurdit ovat siirtyneet Syyrian hallituksen ja Venäjän kumppaneiksi että kurdit nyt pettävät Usan ja luovuttavat Venäjän sotilastiedustelulle salaista tietoa jota kurdit ovat saaneet Usalta kun kurdit olivat luotettuja kumppaneita Usalle.Venäjä osaa neuvotella kurdien kanssa ja salaista tietoa ei ole vain sotilastekninen tai muu sotimiseen liittyvää vaan tärkeitä ovat myös arkipäiväiset asiat jotka mitataan ja käytännössä koetaan kun ollaan sodassa.
Näistä tiedoista on todella hyötyä myös tulevaisuudessa kun Venäjä käytännön alueella sodissa tekee yhteistoimintaa erilaisten kansojen, heimojen tai muiden liittolaisten kanssa.Venäjä on nyt noussut kovaksi tekijäksi Lähi-idässä.Kun verrataan meitä suomalaisia niin jos voitamme jonkun pelin tai taistelun niin pidämme kovaa ääntä ja juhlat kestää viikkoja ja media pauhaa.Venäjä on tässä pelissä aivan eri maata.Ne tekee hiljaa, päämäärätietoisesti ja harkiten joka siirron mitä tässä shakin peluussa tarvitaan.
Shakissa pitää ajatella monta siirtoa eteenpäin.Saa nähdä mitä tulevaisuus tuo tullessaan.Mutta se on varmaa että Usan on mentävä todella vakavasti itseensä ja mietittävä tekojaan jotta arvostus ja luottamus Usata kohtaan palaa hiljalleen Usan liittolaisten puolelta.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäläiset tietävät jo kalasnikoveihin liittyvät salaisuudet.

      • Anonyymi

        Ymmärtääkseni nyt mikään jenkkiarmeija ei koskaan ole käyttänyt kalashnikovia aseinaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7746
    2. 110
      5997
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5177
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4546
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3220
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      55
      2977
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2938
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2444
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2437
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2056
    Aihe