Liian halukas nainen?

Anonyymi

Nyt tarvitsisin teidän apua ja mielipidettänne.
Olemme mieheni kanssa seurustelleet noin vuoden.
Alussa meillä oli seksiä 1-2krt/päivä. Aina minun aloitteestani, mutta mies oli täysillä mukana. Erektio oli hänellä heti kun laskin housut.
Kuukausia myöhemmin hän alkoi torua yritykseni. Hän kyllä suuteli ja piti muuten hyvänä, mutta jos aloin ottamaan vaikka suihin niin hän työnsi minut pois ja poistui paikalta.

Sitten ajattelin, että olisi hyvä jos hänkin tekisi joskus aloitteen seksiin.
Seksi välit pitenivät 1krt/viikkoon. Muutos oli myös siinä, ettei hänellä enää seissyt esileikin aikana. Vaikka kuinka kiehnääminen alusvaatteita, suutelin ja hyvääkin. Vain suihinotto sai hänelle eroktion ja sillonkin hänellä piti olla silmät kiinni.

Otin seksin puheeksi, että painaako hänen mieltään jokin. Hän ei selvästikään pitänyt kysymyksessäni ja vetäytyi pois, sain kuitenkin vastauksen että hänellä on niin suuri tunnelataus menossa minua kohtaan, että seksi ei jostain syystä maistu.

Olen antanut hänelle nyt aikaa ja etäisyyttä, hän tulee suutelemaan rintojani ja hyväilee muutenkin ja samoin minä teen hänelle. Hänellä ei seiso, joten olen olettanut ettei hän halua minua.
Eilen kuitenkin hän selvästi pettyi, kun en vienyt asiaa eteenpäin meidän halailua jälkeen, ja hän lähti toiseen paikkaan mököttämään kuulokkeet korviinsa.
Menin hänen perässään, nappasin kuulokkeet pois ja suutelin kiihkeästi, johon hän vastasi.
Sitten valuin hänen reisiä pitkin ja aloitin suuhoidon. Hänellä ei seissyt, kunnes sulki silmänsä ja oli täysin mukana hommassa.

En tiedä mistä tämä kiikastaa. Mitä hemmettiä voin tehdä?!? Haluan että hän nauttisi ja haluaisi, jollei minun kanssani niin sitten vaikka jonkun toisen, mutta tämä epätietoisuus vie itsevarmuuttani.

Minulla on kaunis vartalo, eli sen ei pitäisi nyt olla ongelma. En vaan voi keskustella hänen kanssaan aiheesta, koska ei avaudu ajatuksistaan minulle.

Arvostan mielipiteitänne asian suhteen, kiitos.

12

1197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ... :,(

    • Anonyymi

      Toista ei voi painostaa näissä asioissa. Tee minkä pystyt. Miehellesi olisi ehkä apua seuksuaaterapiasta, voittehan käydä siellä myös kaksin. Sinusta tuskin ongelma johtuu. Ole kärsivällinen.

    • Anonyymi

      Hänellä taitaa olla toinen nainen joka sytyttää...

    • Anonyymi

      Väärä mies sinulle !! Minulla oli suhde jossa touhuttiin seksin parissa aamuin ,illoin ja aina kun siihen oli mahdollisuus . Viikonloput meni naidessa aamusta iltaan ja leikkiessä eroottisia leikkejä mökillä , kotona , hotelleissa missä vaan . Valitettavasti tämä hauskuus loppui Ikävästi mistä en halua tässä enempää kertoa. Samanlaista sielunkumppania olen kauan yrittänyt löytää mutta tuloksetta toistaiseksi mutta ehkä se vielä löytyy

      -Villi pate-

    • Anonyymi

      Hyvä nainen,olet todella pinnallinen ja ulkonäkö keskeinen ....ei kukko käskien laula. Onneksi ei noita bimboja ole liikaa. Hyi...ei ihme että ukkos pistää silmät kiinni,mä laittaisin vielä vetoketjunkin kiinni.

      • Anonyymi

        no just - jos ei aviossa iloista naintia - niin????


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Joku hänen mieltään painaa. Suhteessanne voi olla menossa joku muuhun asiaan liittyvä juttu tai sitten hän on vain niitä, jotka kyllästyvät nopeasti ja tarvitsisivat aina jotain uutuudenviehätystä. Vaikea sanoa, jos hän ei halua puhua.

    • Anonyymi

      Parisuhteessa on hyvin yleistä halujen eriparisuus.. Miehelläsi saattaa hyvinkin olla haluja mutta epäonnistumisen pelko ruokkii itseään eli kun ei ole tullut erektiota -> häpeän tunne -> erektion puute -> isompi häpeän tunne ja arvottomuus -> erektion puute eli suosittelen, että varaatte ajan seksuaaliterapeutin vastaanotolle, saatte sieltä tukea keskinäiselle keskustelulle ja vinkkejä siitä, miten tulisi edetä jotta tilanne korjaantuisi. Kyse ei varmasti ole sinusta tai sinun haluttavuudesta vaikka se toki onkin ehkä ensimmäinen mikä mieleen tulee. Nyt tarvitset rutkasti malttia.

      Suosittelen, että miehesi kävisi lääkärin vastaanotolla jotta voidaan sulkea sairauden mahdollisuudet pois ja mitata esim. testosteroniarvot, niillä on paitsi arkeen ja elämän laatuun suuri merkitys mutta myös seksuaaliseen halukkuuteen.

    • Anonyymi

      Miehen voi olla vaikea näistä asioista puhua ja tulee patoutumia, jotka näkyy tällaisena käytöksenä. Stereotypian mukaan miehen pitäisi aina haluta ja pystyä, mutta jos aina ei huvitakaan, tulee paineita.

      Meillä asia on toisin päin. Seksi olisi ihanaa

    • Anonyymi

      Naiset usein kuvittelevat olevansa hyvin haluttavan näköisiä ja sen riittävän, että laskevat vaatteet lattialle.

      Myös miehet saattavat jännittää ja todella paljon ja se vie halut ja erektion.

      Me miehet kiihotumme siitä kaikesta mikä ei näy, joten etsi seksikkäitä alusvaatteita päällesi. Älä etsi sellaisia mitkä näyttävät mielestäsi kauniille, vaan etsi jotain tosi pervoa ja rivoa. Tarvittaessa muokkaa saksilla ja/tai revi, jos oikeanlaisia ei löydy. Ota vaikka mallia aikuisviihdetähdiltä. Seksi ei ole pornoa, vaan näissä elokuvissa on hyviä vaatemalleja lainattavaksi.

      Opettele erittäin hidasta lantion keinutusta ja muista kääntyä ympäri ja eritellä peppua. Älä naura, tai hymyile liiaksi. Älä ravista peppua. Viettelevä hymy on ok. Älä ääntele, tai puhu mitään. Jos et ole itsevarma, niin yritä esittää sen olevan sitä mitä haluat hänelle tarjota. Jos mies ei tästä nauti ja syty, niin saatat olla väärä nainen hänelle.

      • Anonyymi

        Äijällä on toinen muija ei se muuten noin käyttäydy


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      174
      5024
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3626
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      40
      2628
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2278
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      99
      2198
    6. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2077
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      72
      2071
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      88
      2023
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      21
      1536
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      113
      1453
    Aihe