Vanhuksen törkeästi raiskannut ulkomaalainen vangittiin

32<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Oliko tullut seksuaalinen hätätila?

Äänestä

Suomessa on muslimeita joka nurkassa.Itiksen alueella niitä tulee jatkuvana laumoina vastaan.

Suomessa on jo joitakin no go alueita.

Esim. naisille on täyskielto mennä moskeijaan.

1Äänestä

Vittu Liisat hyvin suojelee, ettei olla laitettu nimeä lehteen eikä kerrota mistä päin on kotoisin.

Tätä se on se kulttuurin rikastuminen !
Päivi Lipponen innoissaan hieroo käsiään yhteen !

1Äänestä
  • No jokohan Pennaska seistä jököttää Finnairin koneessa, ettei se pääse lähtemään ajoissa ?
    Että silleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No jokohan Pennaska seistä jököttää Finnairin koneessa, ettei se pääse lähtemään ajoissa ?
    Että silleen.

    Minkälainen mies jaksaa katsella naista joka seisoo estämässä rikollisen palauttamista?

    Äänestä

Hyvä kuva oli epäillystä jutussa. Naama pikselöity ja kädet varmuuden vuoksi piilossa. Selvästi oululaismies.

Äänestä
  • Värimaailma paistoi vanhusraiskaajan naaman väristä, mihin pikselöintikään ei pystynyt.

    Äänestä

Etiopialainen

Äänestä
  • Tommoselle tapettavalle saastalle vielä veroistamme. .maksamme asianajan ja tuomaroinnit. Saatanan Suomalaiset

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tommoselle tapettavalle saastalle vielä veroistamme. .maksamme asianajan ja tuomaroinnit. Saatanan Suomalaiset

    Semmosta on holtiton suvaitsevaisuus, vaikka asian käsittely ja tuomio ei vaatisi muuta kuin yhen tuomarin, joka hoitaisi homman pullakahvi kupillisen hinnalla ja parissa minuutissa .

    Minkä perhanan takia tuommosissa jutuissa menee pari päivää ja asianajat vielä järjestää valitukset ylempään oikeuteen, ja vetkutetaan juttua puoli vuotta koijareiden lontostaessa vapaana pitkin katuja, ja raiskattu ei uskalla enää kauppaan mennä, saatikka pyykinpesulle.

    Äänestä

Ei ollutkaan Tauno Pihtiputaalta?

Äänestä

Nyt vois hevoshammas kertoa, paljonko tällä tienaa?

Äänestä

Ei paskiaisten teoille loppua näy ,mutta vasta sitten kun rajat kiinni näiltä kärpässilmiltä laitetaan ja maassa olevat helvettiin täältä,muuten ei loppua tule.

Äänestä

Miksei yleverolle saa mitään vastiketta? Kaikkien raiskareittenkin kansalaisuus täytyy onkia itse netinkautta ylös.

Äänestä
  • No eihän Ylen uutisiin ole voinut luottaa vuosiin. Miksi Ylen valehtelusta kansalle pitää kansalaisten maksaa yleveroa ylelle ? Että silleen.

    Äänestä

  • Kehitys eli lisääntymisrahat näkyy selvästi.

    Äänestä

Tulloo vielä taas eteen se päivä, kun noista kuvotuksista aletaan tehdä saippuaa.

Äänestä
  • Voiko alemmaksi vajota mutapää, koraanin opetukset on toteutettu. Ainoa oikeudenmukainen rangaistus on maasta karkoitus lopullisesti koko suvulle. Kuoleman rajan takana odottaa Raamatun mukaan jotain aivan muuta kuin musu kuvittelee. Joh. Ilm. 21:8.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voiko alemmaksi vajota mutapää, koraanin opetukset on toteutettu. Ainoa oikeudenmukainen rangaistus on maasta karkoitus lopullisesti koko suvulle. Kuoleman rajan takana odottaa Raamatun mukaan jotain aivan muuta kuin musu kuvittelee. Joh. Ilm. 21:8.

    No sinne karkotettavien joukkoon on laitettava nämä suvakit ja hyysärit menkööt sinne ihanaan kultuuriin pois Suomesta. Että silleen.

    Äänestä

  • Sitä minäkin olen miettinyt kun kansalta menee hermot, niin kenen puolella se on turvallisempi olla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitä minäkin olen miettinyt kun kansalta menee hermot, niin kenen puolella se on turvallisempi olla?

    Pressa laittaa armeijan lahtaamaan omaa valkonaama sukuaan, että monikulttuuri säilyittäisi jalansijan Suomessamme. Elelkää siis kiltisti.

    Äänestä

  • Ne saippuat on myytävä muslusmaniaan sopivasti mainostettuna.

    Äänestä

Tässä ilmeisesti kiitos turvasta ja huolenpidosta.

Äänestä

Peniksellä on moni muslimimies käännyttänyt suomalaisia naisia muslimiksi.

Ehkä tässä oli käännytysyritys.

Äänestä

minkä väristä on paska.

Äänestä

Kun tuon näköisiä näkee kadulla, niille kannattaa heittää banaani

1Äänestä

Imaamien toivetta noudatti, menkää ja aiheuttakaa sekasortoa maissa, jotka teitä ottaa hoiviinsa pakolaisina.

Äänestä

Tietojen mukaan poliisi oli etsinyt rikoksesta vihjeiden perusteella somalitaustaista nuorukaista ja pidättänyt yhden epäillyn henkilön.

UMV-Lehteen yhteyttä ottanut henkilö oli erityisen huolissaan siitä, ettei maanantain ja tiistain aikana tapauksesta tiedotettu eikä uutisoitu mitään. Hän otti meihin yhteyttä, koska hänen mukaansa:

”Kansalaisilla on oltava oikeus tietää minkälaisia petoja yhteiskunnassa nykyään liikkuu. Kun iäkäs vanhus joutuu keskellä päivää kotioloissaan väkivaltaisen hyökkäyksen kohteeksi – ei sitä saa lakaista maton alle. Maahanmuuttajat iskevät yhteiskuntamme heikoimpia vastaan. Uhriksi täällä Oulussa kelpaa pienet lapset, ja nyt myös vanhat mummot.”
https://mvlehti.net/2019/10/16/noin-85-vuotias-nainen-raiskattiin-torkeasti-kotitalonsa-pyykkituvassa-oulussa/

Äänestä
  • No eiköhän se ala jo riittää tämä hyssyttely ja suvaitseminen Suomalaisille ? ? ?
    Että silleen.

    Äänestä

  • Niinpä, kun MV-lehti kertoi tosiasiat ensimmäisenä niin muiden medioiden oli tultava mukaan.
    Ei ”maton alle pyyhkiminen” onnistunut ....

    Äänestä

Samaan aikaan tsadissa käydään näytösoikeudenkäyntiä MV-lehteä vastaan melko irvokasta touhua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hän on 22- vuotias. https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000006276184.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu