Raiskaaja on 1940 luvulla syntynyt mies poliisi kertoi kansalaisuuden olevan pohjalainen,
Pohjanmaalla raiskattiin 2000-luvulla syntynyt tyttö
Anonyymi
2261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
2010 luku ja tuo tapahtui.
https://www.nykysuomi.com/2019/01/18/jos-suomi-ja-nerg-tietavat-kaikkien-tulevien-taustat-miksi-afgaaniraiskaaja-sai-suomalaisen-sotu-tunnuksen/
Vaasan hovioikeus on koventanut vuonna 1949 syntyneen pohjalaismiehen käräjäoikeudessa saamaa tuomiota 13-vuotiaan uhrinsa raiskauksesta.
Ei se ole raiskaus veli hyvä, kaveri pyrkimällä pääsi persujen yliopistoon ja nyt sai jatko-opiskelupaikan. Seuraavissa eduskuntavaaleissa persuehdokkaana.
Normaalia meininkiä Pohjanmaalla. Ennenvanhaan muiluttivat uhrinsa vielä itärajalle.
Kyllä tuommoisilta pitäs munat leikata irti ja sitten kaveri pitäis viedä Siperiaan loppu iäksi 😡
Tervetuloa palstalle miljoonan nimimerkin persu ja muista peukuttaa myös itseäsi.
Miksi persumedia vaikenee?
Hyvä kysymys, johon ei tule ikinä vastausta.
Oottamma koommenttia!
Jos kaksi miestä raiskaa tytön joista toinen rötöstelevä mies on mamu ja toinen kantasuomalainen pellavapää, persujen mielestä vain mamu pitää tuomita? Onko näin? Ellei ole, silloin persut kusettavat kaksinaamaisesti tässäkin asiassa.
Yksittäiset raiskaukset eivät oikeuta persuja leimaamaan ihmisryhmiä. Näistä raiskauksista on tehty liian suuria lööppejä sattuuhan näitä nyt täälä ihan kantasuomalaistenkin toimesta.
Onhan persutkin leimattu yhdestä työmies Putkosen raiskaustuomiosta.
Ei se ole ainoa.
Vähintään kymmeniä tuhansia muitakin varmaankin löytyy, jos penkomaan aletaan.
Raiskauspuolueeksi leimaaminen on "ansaittu".
Lieneekö tekijä Putkosen kaveripiiriä? Ikäluokka ainakin suunnilleen sama.
oliko lestaadius vallitseva siellä?
Olikos tomaattitarhalla eksytty puutarhahommiin?
Lapin Kansassa oli juttu miten ruotsin vallan aikaan rikollisilta leikattiin pää ja muita jäseniä irti ja ja jätettiin tienvarsille näytiksi
rahvas pysyi näin kurissa
nyt taitaa nämä tulijat leikellä...ja leikkiä
Pohjanmaalla on osattu puukon käyttö vuosisatoja.
äkkiä perinne siirtyi...
Pohjanmaalla on aina ollut paljon monilapsisia perheitä. Persuja?
Jäi persuilta mamupisteet saamatta??
Entä sitten? Onko joku väittäny että suomalaiset eivät ikinä raiskaa? Hetko jotain oikeutusta tällä mamujen raiskauksille?