Mikä mättää. Uutisissakin jo lukee"keli yllätti","lumisade sotki liikenteen","yhtäkkiä alkanut lumisade"aiheutti kolarin! Hetkinen. Ollaan Suomessa ja talvi on talvi. Somaliasta suomeen tulleelle voi tulla yllätyksenä et on liukasta tai huono näkyvyys. Kaiken tämä kolareiden jne..syynä on penkin ja ratin välillä oleva kuski. Varsinkin eteläsuomalaisten kallossa ei ole järkee. Nopeutta pudotettava ja tarkkaavaisuus äärimmilleen. Pakko todeta keskisuomalaisten ja siitä pohjoisemmaksi mentäessä,ajokäsitys on huomattavasti parempi. kaikille etelässä asuville pakolliseksi liukkaan kelin tutkinto koska ajotaitokin on varmaan hukassa. Näillä hyvillä teillä kun kaahataan vielä aika lailla,ajankohdasta riippumatta.
etelä-suomen kehnot autoilijat
ron
11512
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
nääs laumasieluja. Etkös koskaan ole kirpparilla käynyt tai jossain erik. liikkeessä? Jos alat jotain tuotetta kaverin kanssa tutkia, niin kohta on tungosta selän yli jo, että mitäs siellä niin mielenkiintoista onkaan. Uskomatonta!
Sahataan irti koko saatanan "Uusimaa", päästään pahimmista perkeleistä ja luusereista muutenkin jotka kohta mustaa koko Suomen maineen muutenkin.
Moottoritiellä bussi poikittain ojassa ja kyljessä lukee KUOPION Linja. Se siitä etelästä,
koskee kaikkia.
sekä samoin kyydissä pelkääjät savolaisia siirtotyöläisiä. Sen pituinen se.
tarkottanut suomalaisia, savolaisista ei kukaan voi mennä takuuseen
ajoi paljasjalkainen stadin kundi ;) Hih!
millainen dildo ..nykyisin?? Savolaiset niitä tuskin tarvitsee ;-))
vastailla; mimmonen dildo nykyisin.
Eivät ne eteläsuomalaiset teiden valtiaat osaa vieläkään jättää rakoa edellä ajaviin. Täysin oma vika, turha siitä säätä on syyttää!
Tarkistin AKE:sta yhden yllättyneen auton rekkarin ja se oli rekisteröity Jyväskylään, toinen tarkistettu oli Kaijjaanista, että se siitä!
rekkaria et sitten viitsikkään tässä bongarina ilmoittaa. Tosiasia on se, että etelä-suomalaiset eivät hallitse talviliikennettä.
Ovat ns. etelän veteliin rinnastettavia autoilijoita.
Mä en ymmärrä, miten joku luulee, että nää törpöt oli pelkästään "hesalaisia", nimttäin kaikki oli tulossa maaltapäin stadiin, eli kaikki on jotain savolaisia tai muita udmurtteja!