Miksi suomessa on tällainen maailmalla ainutlaatuinen sotatila jolle ei loppua näy? Miten tämä edistää hyvinvoinnin ja -veronmaksajien lisääntymistä? Tilanne on luonnoton ja siitä maksetaan väestökadon takia erittäin kova hinta. Ja turha sitten suuruudenhullujen selittää, että pelastamme maailman meitä kun on vain nelisen miljoonaa eli ei edes yhden kunnon kaupungin vertaa. Olemme se hyttysen pieru Saharassa mikä ei näy eikä kuulu.
Mies vs nainen
9
177
Vastaukset
- Anonyymi
Missä tällainen sotatila on? muuta kuin Vauva palstalla ja täällä Suomi 24ssä?
- Anonyymi
Femakot ovat sellaisia, ei riitä tasa-arvo vaan pitäisi saada päättää kaikesta, viedä miesten omaisuus millä syyllä tahansa ja tuomita mistä tahansa ilman todisteita.
Tuossahan on selvä esimerkki.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kavalsi-lastensa-pankkitileilta-yli-18-000-euroa-Diili-kisaaja-Sonja-Kuulalle-4-kuukauden
Sonja ei saanut mitään rangaistusta, vaikka kavalsi enemmän.
(ehdollinen vankeus ei ole rangaistus)
Mies sai tuntuvat sakot.- Anonyymi
Ei se ole mikään ihme kun naiset saa samoista vakavista rikoksista 40% pienempiä kakkuja.On hyvä olla nainen suomessa.
Anonyymi kirjoitti:
Ei se ole mikään ihme kun naiset saa samoista vakavista rikoksista 40% pienempiä kakkuja.On hyvä olla nainen suomessa.
Rikoksentekopaikka ja sukupuoli tuntuu todellakin vaikuttavan rikoksesta saatuun rangaistukseen.
Tuo 7 päivää näyttää olevan oikea feminismin aarreaitta.
Miisa "kulmakarva" Nuorgam on alkanut riisuuntumaan somessa.
Miten säälittävää.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Varjele-saamelainen-Diili-kilpailijakaunotar-yllattaa-rohkeilla-kuvilla-Poseeraa-somessa- Anonyymi
Naisille on hyväksyttyä käyttää seksiä edistääkseen uraansa, jälkeenpäin kuuluu asiaan syyttää miestä ja rahastaa uudelleen.
Anonyymi kirjoitti:
Naisille on hyväksyttyä käyttää seksiä edistääkseen uraansa, jälkeenpäin kuuluu asiaan syyttää miestä ja rahastaa uudelleen.
Kaksoisstandardi
ja kaksoislaskutus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835354
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744709Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314660Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3692101- 951723
- 991607
- 2571507
- 3491197
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571032- 2001011