kultainen sydän kun jaksat tsempata muita jutuillasi. Tosin kyllä minä sen sinusta huomasinkin, ettei se sinällään yllätyksenä tullut <3
Kyllä sinulla täytyy olla
Anonyymi
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kiitos, kauniisti sanottu.
Tuohon voin yhtyä monen ihmisen kohdalla, mutten valitettavasti itseni kohdalla.
Saa toisinaan ihan ihmetellä, miten jotku voivatkin olla kuin enkeleitä suorastaan ja löytävät jopa oikeat sanatkin, juuri ne sopivat ja lohduttavat ja oikeat sanatkin.
Oli semmonen ympäristö ja ihmisiä että se hyvien fibojen eteenpäin puskeminen tuntu luontevalta. Ja tiesin että voi ihan omana itsenänsä myös kysyä jeesiä jos tuli fiilis että nyt ei lähde. Yhelle tärkeälle joka piti mun ajatuksia kasassa
En käsitä. Kuinka valtakunta jaksaa ympärivuorokauden seurustella täällä. Paljon lapsiakin.
Tottakai elämä on nastaa
https://m.youtube.com/watch?v=S1z6pOOMEOo
Ei ikävöidä olla ystäviä tuetaan toisia pidetään hauskaa.
Kuin myös sä. Ikävä on kova. Rakastan sua ❤️.
Aika hepponen käsitys näyttää monelle nykyään olevan rakkaus.
Ei mitään väliä kenelle heittelee noin isoja sanoja. Ihmetyttää.
Me uskomme saavamme yhteyden juuri häneen, Siihen oikeaan.💌
No niinpä. Yhteys on jo luotu.
Niin uskomme...näin jaksamme 🤝👍
Miksi kirjoittelet itsellesi?
Rakkautta on vaikea löytää. Useat ei löydä elämänsä aikana ja jotkut raukat menettää sen kuin salaman iskusta, mut jatkavat omaan loppuun asti.
T. Sivusta luettu
Mukavaa alkavaa päivää sulle kaikkien rakkautesi kohteitten kanssa.
Että oikein yhteys on jo luotu, no jos on niin, niin tokihan silloin sen yhteyden kohteen kanssa ollaan yhteyksissä eikä tuntemattomien, muiden palstaleikkijöiden. Aika ontuvia selityksiä teillä palstapelleillä.
Näyttää olevan nuo aamuyön tunnit parasta tai pahinta aikaa palstalla, silloin ainakin ihmisten tolkku näyttää olevan totaalisen hukassa, jos sitä nyt on olemassa ollenkaan mutta ainakin punainen sydän ja hölmöt puheet loistavat.
Älkää jauhako ihmiset kakkia, on se aika nöyryyttävän näköstä kun kiitellään useammalta taholta kuinka jut tässä nyt minä olen kiitosten kohteena, kuinka mulla on niin kultainen sydän, kuinka se voikaan olla niin hyvä, jumalauta porukat ja totuus on se että onko kukaan kiittelijöistä pienimmässäkään määrin aloituksessa kuvatun kaltainen. Epäilen. Ja kehdataan kertoa kuinka näin jaksetaan kun yöt leikitään tyhminä kuvitellen tunnettavan kuka vain ja yhteyskin on luotu mutta paskat siitä, yön palstaleikki on niin kihisevän kiihottavaa että pitää sydäntäkin lykätä mukaan vaikkei nyt tiiäkkään kelle meni mutta välkö tuolla. Kaikkein säälittävintä on nää teidän kootut selittelynne. Olkaa rehellisiä ja sanokaa että teistä ei muuhun oo kun surkeaan yöleikkiin kuppasella nettipalstalla. Siinä teidän ns. rakkauttanne.
Ei varmaan tarvetta kirjoittaa monikossa. Eiköhän niitä yöleikkijöitä ole vain yksi kappale.
Mainostajalle. Kiva että kerrot totuuden minusta. Mutta jokaisessa ruusussa on piikki, niinhän itse sanoit minulle joskus.
Halloo Teletappilandia! Kaikki kiusanhenget omaa nyt kultaisen sydämen? Niinkö todella? Missä teidän omatuntonne on?
Otan osaa ihmiset, monella tapaa. Täällä sen ihmisen pienuuden näkee. Miten asia kuin asia joutaa leikittäväksi.