Ahkeralle ihmiselle jää aina vähemmän kouraan mitä enemmän Vasemmiston annetaan syödä hänen työnsä hedelmistä. Vasemmistolainen ei osaa rakentaa mintään. Vassari osaa vaan kiristää, tuhota ja varastaa. Vasemmistolaisuus on pohjaton kaivo jonka ahneudella ei ole rajaa eikä hän ole koskaan kiitollinen.
Vasemmisto nakertaa ahkeran ihmisen pussista
Anonyymi
37218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Katathan sinäkin ylimääräisen lautasen, sillä persu syö pöydässäsi.
Joo, mutta Persu ei aattellisest kannata tällaista järjestelmää ja on jo sillä ansainnut ateriansa.
"Katathan sinäkin ylimääräisen lautasen, sillä persu syö pöydässäsi."
EI osaa äärivasudemunarri edes lukea!!! Aloituksessa kerrotaan VASEMMISTOSTA!!!
2019-2023 HALLITUSKAUDELLA SUOMALAISTEN VARALLISUUS/OSTOVOIMA ROMAHTI VUODEN 2009 TASOLLE!!!!!
ja linkki:
https://www.verkkouutiset.fi/a/suomalaisten-mediaanivarallisuus-on-laskenut/#6ff007b2
Persut syövät meidän roskapusseista ja sotkevat paikat.
Eikö löydy yhtään asiallista puolustusta? Pitää vaan valehdella
Ei ääriviherdemuvassari vaan pysty asialliseen keskusteluun.
Aloitus on tosi hellyttävä! Vasemmistolaisia kuvataan söpöinä pikku marsuina, jotka nakertavat pikku hampaillaan rehupussista naksuja. Kuka nyt marsuille haluisi mitään pahaa? Persut?
Puolet persujen jäsenistä on työttömiä ja kolmasosa eläkeläisiä. Ne syöväe muiden ruokapöydästä.
"Puolet persujen jäsenistä on työttömiä ja kolmasosa eläkeläisiä. Ne syöväe muiden ruokapöydästä."
Laitatko linkin, mistä selviää nuo kertomasi "totuudet"?
Tuo totuus pätee vuodesta toiseen.
Nyt on oikeisto, oikein laitaoikeisto vallassa, joten kilautapa ministerillesi tai kansanedustajallesi, jotta tämä pääsee korjaamaan ongelmasi pikimiten.
Vasemmistoa äänestää kaikken huonoosaiset suurella osalla ole ollut edes ensimmäistäkään työpaikkaa koskaan.. Nyt kun ei ole rahaa jakaa entiseen, siksi ei haluttu lähteä mukaan hallitusvastuuteen omia jälkiä siivoamaan vaan paettiin oppositioon.
Meillä ei ole varaa pitkään päästä Vasemmistoa eikä Vihreitä mihinkään hallitukseen.Demarit voivat olla suurin puolue ensi vaaleissa, mutta mitä he tekevät sillä, ei yhtään mitään.Kepu ei lähde toistamiseen samaan hallitukseen sooloilemaan, viime kerta riitti.
Luuletko sinä uuvatti todellakin että vasemmisto olisi "siivonnut jälkiään." Eiköhän samanlainen politiikka olisi jatkunut, mikäli hallitusvastuu olisi myös jatkunut. Eikä näytä persuilla osaaminen riittävän "jälkien siivoamiseen" alkuunkaan. Mutta mitäs muutakaan kaduilla ammuskelijoilta ja lentokonehäiriköiltä voisi odottaa.
Nordea on se sinun vasemmistolainen, joka kehoitti kaikkia tekemään vihersiirtymän. Nordea joutui lakkauttamaan toimintansa Ruotsin kuningatar Petra Meden SOS lapsikylähankkeen takia. Ei se hei ollu mitäää medel vittuiluu vaan.
Eihän rahoja edes kuuluu hakea pankista vaan. Rahaa pitäisi olla tai saada sitä omalle pankkitilille (esim. palkka) ja sitten sitä voi käyttää pankkikortilla. Niin Mede esim. tätä halusi vastustaa. Mede vastustaa omia pankkitilejä esim., koska Tukholman kauppakorkeakoulussa ei oltu otettu huomioon suomalaisten omia pankkitilejä ollenkaan. He olivat opettaneet oikein Medelle, että kaikki rahat kuuluvat Medelle.
Jos se on nyt vasemmisto, joka yrittää vähän palauttaa köyhään kansaan järkeä kaikkien niiden kauppakorkean hullutuksien jälkeen, niin valitus on turha. Eikö se olisi riittävä selitys kaikelle, että yksi seniili dementikko Tukholman kauppakorkeassa oli tullut jo täysin hulluksi? Kun pelkkiä paperitöitä tekemällä pankki Suomesta ei siirry Tukholmaan, vaikka se olisikin maailman rikkain pankki.
Maailman ylivoimainen ykköspankki ei siirry paperitöitä tekemällä tukholmalaiselle, vaikka tukholmalainen olisi kauniimpi kaikkien mielestä. Tämän verran meni oikeistossa pieleen ja sinne tuli nyt se noro.
Suomi on ylivelkaantunut joka johtuu osittain tai ehkä paljolti siitä että tuloa jaetaan ja suunnataan suhteellisesti liikaa tasaamalla ja sosiaalisin perustein. Em. koskee kokonaisuutta eikä aina yksittäistä kansalaista vaan koko systeemi toimii siitä lähtökohdasta ja sillä perusteella. Siinä ei ole joustoja vaan se purustuu paljolti lakiin. Se on lähinnä passiivista olemista eikä sitä kautta muodostu paljoa tuloja yhteiskunnan tarpeisiin.
Suomen talous olisi saatava kasvuun. Se edellyttäisi että taloudellisia resursseja olisi annettava ja suunnattava entistä enemmän aktiviseen toimintaan niin yrityksille kuin työntekijöille tuottavaan toimintaan eli kannustetaan.
Yhtälö on hankala ja vaikea hyväksyä mutta koska se on raliteetti niin se on ainoa tie ratkaisun hakemiseen.
Kyllähän se on Sekoomus-Kokoomus joka noin tekee
Reilun parin vuoden päästä on uudet vaalit valveutunut kansa ei usko enää vaalivalheisiin joilla satuja kertomalla Rinteestä tuli pääministeri.Mitään jaettavaa ei ole,tämä on kova paikka Vihrvasemmistplle joka on syyttänyt rahaa omille.
Olet ajastasi pahasti jäljessä. Rinne ei ole ollut pääministeri enää pitkään aikaan. Ihmeesti pienen ihmisen asialla olevilla persuilla riittää rahaa jaettavaksi yritystukiin. Eikös kaikkien pidä tulla toimeen omillaan, ja tämä koskee myös yrityksiä.
Rinne oli päämisterininä niin kauan kunnes jäi valehtelusta kiinni, sitten tuli tästä järjenjättiläisestä SANNA MARINIISTA pääministeri.
No pääasia että nyt on sulle hyvä hallitusohjelma. Konkurssit ne vaan lisääntyy.
+ Työttömyys, mutta ministeriluokan tuloilla saa veroalen ja ministreeille on luvassa 135000 eroraha kauden loppuessa.
Ei tämä yllätyksenä tullut että meillä ole varaa tällaiseen elintasoon kun maassa ei ole ollut talouskasvua seitsemäntoista vuoteen.Nyt oli pakko tehdä korjausliike,on saimme tähän maahan Orpon hallituksen.mellä on osaavat ministerit, edellisellä hallituksessa ei tälläistä osaamista ei ollut.Kaskenäistä riitlyä alusta loppuun.
Viimeisen seitsemäntoista vuoden aikana eri hallituksissa ovat olleet myös nykyiset hallituspuolueet, joten ottakoot myös ne vastuuta aiemmista tekemisistään. Ja nykyisten ministereiden osaamisesta voidaan olla montaa mieltä.
Persu "ystävälle" . vasemmistoko nakertelee? Kukahan se on ? Persut ja tämä nykyinen Hallitus. Suomessa ei ole ollut näin suurta työttömyyttä sitten lamavuosien. Nyt Työnantajat laittaa työttömät sellaiseen asemaan , että työläiset kävisivät polvilleen rukoilemaan työpaikkaa.
On se vain kumma kun luvattiin vaalien jälkeen maat ja mannut ja kaikki on mennyt alaspäin kun lehmän häntä. Kun lupaa ennen vaaleja ja tietää tilanteen mikä on , niin silloin pitää osata lupaamalla tavallaan hoitaa asiat.
Nyt on Ylessä menossa lopputilien jako ja syy on Persujen. Persujen mielestä pitää olla ohjelmisto sellaista roskaa kun kaupallisilla kanavilla on, asia ohjelmat ei kiinnosta, se on sitä sivistymättömyyttä ,Trummpilaisuutta.
Mitäs jos itsekin tekisit ja yrittäisit jotain asioiden eteen?
vasemmisto tukee narkkari rosvo säätäjiä 😠😠😠
Meillä jäi työelämän uudistukset tekemättä, Sanna Marinin hallitus ei korviaan niille lotkauttaanut.Tärkeintä oli suosion säilyttäminen ja poseeraaminen viikoittain lehtien palstoillaAsiotten hoitaminen ei kiinnostanut pätkän vertaa.
Nykyisellä hallituksella asioiden hoitaminen ei onnistu yhtään, kun kaikki menee koko ajan päin helvettiä. Mutta miksei lehtien palstoilla poseeraa pubiruusun näköinen Mari Rantanen tai noita-akka Lulu Ranne.
Mutta nyt meillä on laitaoikeistohallitus ja hyvä hallitusohjelma. Ongelma on vaan, että kaikki menee päin pyllyä, mutta siitä voi näppärästi syyttä edellistä ja pian jo tulevaakin hallitusta.
Vain ääliö uskoo että parissa vuodessa korjataan ne tuhot joita tässä maassa on tehty.Menee monta vaalikautta eikä mitään Demahallitusta sotkemaan asioistaL
Niinpä niin, aina kaikki edellisen hallituksen vikaa. Mikä on kun ei persusten taidot riitä.
Jos haluaa, ettei veroja peritä on paras muuttaa Amerikkaan, siellä kyllä Trump ja Musk auttaa.
Minä maksan mielelläni veroja jos tiedän, että saan hoitoa ja palveluja kun niitä tarvitsen.
Siellä maksavat veroja hekin, mutta mihin katosivat meidän verotulot Sanna Marinin hallituksessa kun otettiin lainojen korkomenoihin lisää lainaa.
Kun Paavo Arhinmäki hillui ministerinä niin joi valtion kassan kuiviin.kuten teki Sanna Marini,jatkuvaa biletystä koko vaalikauden.
Mitä ruikutatte KELAPERSUT ?! PS teidän tukianne on leikannut.
Vasemmisto on aivan turha puolue joka ei tule enää pääsemään mihinkään hallitukseen koskaan.