Lissut rikkoi auton lasin

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/poliisi-perustelee-toimintaansa-turkki-mielenosoituksesta-aiemmin-rikottiin-lahetyston-ikkunat-mielenosoituksen-jarjestajan-mukaan-poliisi-on-sekoittanut-kaksi-eri-jarjestajaa-keskenaan/7595420#gs.asv0bd

Lissu näytti mitä osaa ja rikkoi auton lasin !
Nyt vain korvaamaan omasta pussistaan tuo lasin vaihto ehjään.

Lissut pitää Suomessa ylintä valtaa ja tekevät mitä lystää ja kukaan ei uskalla vastustaa.
8<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei aina tarvita Scaniaa. Henkilöautollakin saa todistetusti rumaa jälkeä.

Äänestä

Ei hätiä kurdeilla on hutisalon kustantama superkasko.

Äänestä
  • Pakolaiset ovat Ohisalon erityissuojelussa. Suomalaisten on ymmärrettävä pakolaisten erityiskohtelu, eli käänteinen syrjintä. Siinä syrjityiksi tulevat suomalaiset. Se, mikä koskee suomalaisia, ei koske pakolaisia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pakolaiset ovat Ohisalon erityissuojelussa. Suomalaisten on ymmärrettävä pakolaisten erityiskohtelu, eli käänteinen syrjintä. Siinä syrjityiksi tulevat suomalaiset. Se, mikä koskee suomalaisia, ei koske pakolaisia.

    Muistakaa, että pakolaiset ovat kaiken edellä, siiis, kaiken edellä. Suomalaisten vanhusten, pienten lasten, koulutuksen, työpaikkojen. KAIKEN EDELLÄ.
    Muistakaa tämä.
    Kun OhiammuttuSalo sanoo: Sinä, suomalainen, kantasuomalainen maksat tämän kaiken, kulttuurin- ja kansan vaihdon, niin sinähän MAKSAT.

    Äänestä

kurditko ne mieltä osoittaa

juuri oli juttua että kurdien saksassa tekemiä rikoksia, tais olla näitä alaikäisin kohdistunetta vielä..

sama absurdius ku oulussa somalit mielenosoitus marsseja oli, enenn sitä oli somalin kirves hyökkäys ja jälkeen näitä alaikäisten ja vanhuksen jopa raiskaus pahoinpitely viimeksi?

Äänestä

Jos sanotaan, että sillä autolla ei mielenosoituksessa ajeta, niin sillä ei sitten ajeta! Vaikka olisi kuinka k*sipäisiä kurdeja kuulemassa!

Mikä noiden kurdien keskimääräinen ÄO oikein oli? Ei niille näytä menevän mikään jakeluun koskaan!

Äänestä
  • Yhteiskunnan palveluksessa olevan poliisinko pitäisi noudattaa muka noiden käpykaartilaisten määräyksiä? Yhteiskunta ja sen kansalaisetko pitäisi muka orjuuttaa noiden Turkista pakenijoiden määräysvaltaan? Nyt Ohisalon on syytä olla tarkkana vaatimuksissaan poliisille ja sitä kautta yhteiskunnalle.

    Äänestä

  • Kyllä normikansalaista v- ttaa nähdä kehitysmaamuslimeja möykkäämässä kaduillamme mieltään osoittamassa. Ihan kuin tuosta olisi heille jotain hyötyä!

    Lähtisivät velliperseet sinne Syyriaan tai Irakiin tappelemaan muiden kurdien joukkoihin avuksi. Etovaa porukkaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/poliisi-perustelee-toimintaansa-turkki-mielenosoituksesta-aiemmin-rikottiin-lahetyston-ikkunat-mielenosoituksen-jarjestajan-mukaan-poliisi-on-sekoittanut-kaksi-eri-jarjestajaa-keskenaan/7595420#gs.asv0bd

Lissu näytti mitä osaa ja rikkoi auton lasin !
Nyt vain korvaamaan omasta pussistaan tuo lasin vaihto ehjään.

Lissut pitää Suomessa ylintä valtaa ja tekevät mitä lystää ja kukaan ei uskalla vastustaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu