Einin kuontalo

Anonyymi

Eikö noille Einin hiuksille ole voitu tai osattu tehdä mitään?
Kamalan näköistä kun hiukset roikkuivat kuin räkä vanhalla hipillä!
Kun satsataan kauniisiin asusteisiin, niin miksi ei sitten nähdä vaivaa myös hiusten laiton suhteen?

14

917

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hiukset oli tosi heikosti laitettu eikä mekkokaan ollut kovinkaan kaksinen.

    • Anonyymi

      Nehän ovat Einin tavaramerkki, hänellähän on aina hiukset noin. Ehkä tarkoitus näyttää nuoremmalta. Eini pukeutuu ainakin keikoille ikuiseen teinilookkiin.

      • Anonyymi

        Harmi, kun ei päässyt niin pitkälle (ihan hyvä että ei), että olis päässyt esiintymään niissä mikrosortseissaan, jotka ovat varmaan joka keikalla. Ikinuori kun luulee olevansa? Eilen tuli ihan semmonen tunne, että ei ihan kuulunut koko porukkaan, oli niin vaisun oloinen siellä takahuoneessa.


    • Anonyymi

      Samaa ihmettelin kun siellä kampaajat ja meikkaajat laittaa kaikkien esiintyjien hiukset ihan viimeisen päälle hienosti, niin miksi Einin hiukset vain roikkui.
      Jotenkin häiritsi katsella niitä.

    • Anonyymi

      Onhan hänellä jo ikää ja se näkyy. Ehkä vapaana olevien hiusten tarkoitus oli peittää isot silmäpussit ja jo tosi alas valahtaneet posket.
      Mutta silti propsit Einille, on kiva kun joku laulajatar pysyy luomuna ja näyttää ikäiseltään, eikä käy kiristyttämässä kasvojaan vuosittain niin kuin eräät.

    • Anonyymi

      Suorana ja sileänä päänmyötäisesti roikkuvat, pitkät hiukset ja jommalle kummalle puolelle vedetyllä sivujakaus. Tämä on ollut jo liian kauan naisten hiusmuoti ja kestomalli. Tämä malli on apinoitu. Teeveessä nähdyiltä julkkisnaisilta. Tv-filmitähdiltä ja artisteilta. Mallihan on ns."Laiskan hiusmalli" Se ei kasva mallistaan koskaan ulos. Sille ei tarvitse tehdä muuta, kuin sukia kammalla, tai harjalla suoraksi roikkumaan ja kehystämään kasvoja. Ainoa muutos, mitä tälle mallille jotkut tekee. Pätkäisee latvoja tasaiseksi ja värjäävät. Mutta mitään kampauksia ovat laiskoja tekemään, näihin roikkohiuksiinsa. Joskus vain sutaistaan huolimattomasti sipulinutturalle hiuslenkillä.

    • Anonyymi

      Einin erikoiseen, hieman väsyneeseen silmien muotoon sopisi nimenomaan ylöspäin nousevat hiukset tai kampaus tai kiharaa.

    • Anonyymi

      Jospa Eini nyt saisi pontta teetättää ammattilaisella jotain hiuksillensa.
      Kun ikä näkyy noinkin selvästi kasvoista ja silmäluomet raskaat, niin ei ilmettä roikkohiukset pelasta pätkääkään. Ei se kauan sitten menetetty nuoruus mikrosortseilla tai kamalilla hiuksilla tule takaisin. Päinvastoin. Ikä vaan korostuu.
      Rohkeutta kehiin ja vaikka kampaajan vaihto!
      Kaunis leikkaus tekisi ihmeitä!

      • Anonyymi

        Mitä jos keskittyisit vaan omiin hiuksiisi ja ihopoimuihisi. Ei taida shortsit sopia selluliitteihisi?


    • Anonyymi

      Luulee, ettei tartte muuta ku näytellä sääriään... se vaan ei riitä...

    • Anonyymi

      Einillä nykyisin uusi ääni. Eka kerran kuulin, luulin että Antti Tuisku laulaa. Mitä discokuningatar tarkoittaa, ei ainakaan musiikkia, laulaa tavallista iskelmää.

      • Anonyymi

        Joo, tuoreimmissa levytyksissä Einin ääni on muokattu tunnistamattomaksi. Hän tosiaan kuulostaa Antti Tuiskulta, jonka ääni taitaa olla lähtöisin samasta tietokoneesta.


    • Anonyymi

      Eini on seksikäs puuma, ja juonteet ja rypyt vain lisäävät seksikkyyttä.

    • Anonyymi

      Minkäslaiset Ap:n omat hiukset ovat?
      Typerä kiusaaja. Eini on hyvännäköinen ikäisekseen ja hänellä on upeat hiukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      184
      3389
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      104
      2595
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2459
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2432
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2361
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      7
      2021
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1780
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1719
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      32
      1643
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      84
      1388
    Aihe