Einin kuontalo

Anonyymi

Eikö noille Einin hiuksille ole voitu tai osattu tehdä mitään?
Kamalan näköistä kun hiukset roikkuivat kuin räkä vanhalla hipillä!
Kun satsataan kauniisiin asusteisiin, niin miksi ei sitten nähdä vaivaa myös hiusten laiton suhteen?

14

1006

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hiukset oli tosi heikosti laitettu eikä mekkokaan ollut kovinkaan kaksinen.

    • Anonyymi

      Nehän ovat Einin tavaramerkki, hänellähän on aina hiukset noin. Ehkä tarkoitus näyttää nuoremmalta. Eini pukeutuu ainakin keikoille ikuiseen teinilookkiin.

      • Anonyymi

        Harmi, kun ei päässyt niin pitkälle (ihan hyvä että ei), että olis päässyt esiintymään niissä mikrosortseissaan, jotka ovat varmaan joka keikalla. Ikinuori kun luulee olevansa? Eilen tuli ihan semmonen tunne, että ei ihan kuulunut koko porukkaan, oli niin vaisun oloinen siellä takahuoneessa.


    • Anonyymi

      Samaa ihmettelin kun siellä kampaajat ja meikkaajat laittaa kaikkien esiintyjien hiukset ihan viimeisen päälle hienosti, niin miksi Einin hiukset vain roikkui.
      Jotenkin häiritsi katsella niitä.

    • Anonyymi

      Onhan hänellä jo ikää ja se näkyy. Ehkä vapaana olevien hiusten tarkoitus oli peittää isot silmäpussit ja jo tosi alas valahtaneet posket.
      Mutta silti propsit Einille, on kiva kun joku laulajatar pysyy luomuna ja näyttää ikäiseltään, eikä käy kiristyttämässä kasvojaan vuosittain niin kuin eräät.

    • Anonyymi

      Suorana ja sileänä päänmyötäisesti roikkuvat, pitkät hiukset ja jommalle kummalle puolelle vedetyllä sivujakaus. Tämä on ollut jo liian kauan naisten hiusmuoti ja kestomalli. Tämä malli on apinoitu. Teeveessä nähdyiltä julkkisnaisilta. Tv-filmitähdiltä ja artisteilta. Mallihan on ns."Laiskan hiusmalli" Se ei kasva mallistaan koskaan ulos. Sille ei tarvitse tehdä muuta, kuin sukia kammalla, tai harjalla suoraksi roikkumaan ja kehystämään kasvoja. Ainoa muutos, mitä tälle mallille jotkut tekee. Pätkäisee latvoja tasaiseksi ja värjäävät. Mutta mitään kampauksia ovat laiskoja tekemään, näihin roikkohiuksiinsa. Joskus vain sutaistaan huolimattomasti sipulinutturalle hiuslenkillä.

    • Anonyymi

      Einin erikoiseen, hieman väsyneeseen silmien muotoon sopisi nimenomaan ylöspäin nousevat hiukset tai kampaus tai kiharaa.

    • Anonyymi

      Jospa Eini nyt saisi pontta teetättää ammattilaisella jotain hiuksillensa.
      Kun ikä näkyy noinkin selvästi kasvoista ja silmäluomet raskaat, niin ei ilmettä roikkohiukset pelasta pätkääkään. Ei se kauan sitten menetetty nuoruus mikrosortseilla tai kamalilla hiuksilla tule takaisin. Päinvastoin. Ikä vaan korostuu.
      Rohkeutta kehiin ja vaikka kampaajan vaihto!
      Kaunis leikkaus tekisi ihmeitä!

      • Anonyymi

        Mitä jos keskittyisit vaan omiin hiuksiisi ja ihopoimuihisi. Ei taida shortsit sopia selluliitteihisi?


    • Anonyymi

      Luulee, ettei tartte muuta ku näytellä sääriään... se vaan ei riitä...

    • Anonyymi

      Einillä nykyisin uusi ääni. Eka kerran kuulin, luulin että Antti Tuisku laulaa. Mitä discokuningatar tarkoittaa, ei ainakaan musiikkia, laulaa tavallista iskelmää.

      • Anonyymi

        Joo, tuoreimmissa levytyksissä Einin ääni on muokattu tunnistamattomaksi. Hän tosiaan kuulostaa Antti Tuiskulta, jonka ääni taitaa olla lähtöisin samasta tietokoneesta.


    • Anonyymi

      Eini on seksikäs puuma, ja juonteet ja rypyt vain lisäävät seksikkyyttä.

    • Anonyymi

      Minkäslaiset Ap:n omat hiukset ovat?
      Typerä kiusaaja. Eini on hyvännäköinen ikäisekseen ja hänellä on upeat hiukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      413
      1711
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      293
      1142
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      86
      972
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      946
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      55
      868
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      809
    7. Mitä uskot hänen ajattelevan sinusta?

      😇
      Ikävä
      60
      800
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      75
      797
    9. 62
      783
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      756
    Aihe