Einin kuontalo

Anonyymi

Eikö noille Einin hiuksille ole voitu tai osattu tehdä mitään?
Kamalan näköistä kun hiukset roikkuivat kuin räkä vanhalla hipillä!
Kun satsataan kauniisiin asusteisiin, niin miksi ei sitten nähdä vaivaa myös hiusten laiton suhteen?

14

933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hiukset oli tosi heikosti laitettu eikä mekkokaan ollut kovinkaan kaksinen.

    • Anonyymi

      Nehän ovat Einin tavaramerkki, hänellähän on aina hiukset noin. Ehkä tarkoitus näyttää nuoremmalta. Eini pukeutuu ainakin keikoille ikuiseen teinilookkiin.

      • Anonyymi

        Harmi, kun ei päässyt niin pitkälle (ihan hyvä että ei), että olis päässyt esiintymään niissä mikrosortseissaan, jotka ovat varmaan joka keikalla. Ikinuori kun luulee olevansa? Eilen tuli ihan semmonen tunne, että ei ihan kuulunut koko porukkaan, oli niin vaisun oloinen siellä takahuoneessa.


    • Anonyymi

      Samaa ihmettelin kun siellä kampaajat ja meikkaajat laittaa kaikkien esiintyjien hiukset ihan viimeisen päälle hienosti, niin miksi Einin hiukset vain roikkui.
      Jotenkin häiritsi katsella niitä.

    • Anonyymi

      Onhan hänellä jo ikää ja se näkyy. Ehkä vapaana olevien hiusten tarkoitus oli peittää isot silmäpussit ja jo tosi alas valahtaneet posket.
      Mutta silti propsit Einille, on kiva kun joku laulajatar pysyy luomuna ja näyttää ikäiseltään, eikä käy kiristyttämässä kasvojaan vuosittain niin kuin eräät.

    • Anonyymi

      Suorana ja sileänä päänmyötäisesti roikkuvat, pitkät hiukset ja jommalle kummalle puolelle vedetyllä sivujakaus. Tämä on ollut jo liian kauan naisten hiusmuoti ja kestomalli. Tämä malli on apinoitu. Teeveessä nähdyiltä julkkisnaisilta. Tv-filmitähdiltä ja artisteilta. Mallihan on ns."Laiskan hiusmalli" Se ei kasva mallistaan koskaan ulos. Sille ei tarvitse tehdä muuta, kuin sukia kammalla, tai harjalla suoraksi roikkumaan ja kehystämään kasvoja. Ainoa muutos, mitä tälle mallille jotkut tekee. Pätkäisee latvoja tasaiseksi ja värjäävät. Mutta mitään kampauksia ovat laiskoja tekemään, näihin roikkohiuksiinsa. Joskus vain sutaistaan huolimattomasti sipulinutturalle hiuslenkillä.

    • Anonyymi

      Einin erikoiseen, hieman väsyneeseen silmien muotoon sopisi nimenomaan ylöspäin nousevat hiukset tai kampaus tai kiharaa.

    • Anonyymi

      Jospa Eini nyt saisi pontta teetättää ammattilaisella jotain hiuksillensa.
      Kun ikä näkyy noinkin selvästi kasvoista ja silmäluomet raskaat, niin ei ilmettä roikkohiukset pelasta pätkääkään. Ei se kauan sitten menetetty nuoruus mikrosortseilla tai kamalilla hiuksilla tule takaisin. Päinvastoin. Ikä vaan korostuu.
      Rohkeutta kehiin ja vaikka kampaajan vaihto!
      Kaunis leikkaus tekisi ihmeitä!

      • Anonyymi

        Mitä jos keskittyisit vaan omiin hiuksiisi ja ihopoimuihisi. Ei taida shortsit sopia selluliitteihisi?


    • Anonyymi

      Luulee, ettei tartte muuta ku näytellä sääriään... se vaan ei riitä...

    • Anonyymi

      Einillä nykyisin uusi ääni. Eka kerran kuulin, luulin että Antti Tuisku laulaa. Mitä discokuningatar tarkoittaa, ei ainakaan musiikkia, laulaa tavallista iskelmää.

      • Anonyymi

        Joo, tuoreimmissa levytyksissä Einin ääni on muokattu tunnistamattomaksi. Hän tosiaan kuulostaa Antti Tuiskulta, jonka ääni taitaa olla lähtöisin samasta tietokoneesta.


    • Anonyymi

      Eini on seksikäs puuma, ja juonteet ja rypyt vain lisäävät seksikkyyttä.

    • Anonyymi

      Minkäslaiset Ap:n omat hiukset ovat?
      Typerä kiusaaja. Eini on hyvännäköinen ikäisekseen ja hänellä on upeat hiukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      40
      2380
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1426
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe