Kallis letkunpätkä

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lääkärit ajaa systeemin ahneuttaan karille.

Nuorilla ei ole mitään mahdollisuuksia saada enää tuollaisia vakuutuksia,
ja syteemiä rakennetaan rikkaille. Toimiva julkinen oli pakko ajaa alas lääköreiden asennevamman vuoksi.

Jo nyt köyhien ja työttömien on vaikeaa saada asiallista terveydenhoitoa.

Freelansereita oomme kaikki....
Noi hoitajat ja lääkärit pelleilee tuolla tyylillä viimeisiä vuosia.

Tässä maassa ei ole enää mitään puolustettavaa, kun omat puree omiaan näin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yksityiset lääkäriasemat rahastavat kun vakuutus maksaa.
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000006279835.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=2&utm_source=tf-other&share=5c9791492230c7aae76384b19937dfb1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu