Missä ovat tällä hetkellä

haudoille kuseskelleet matut?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toivottavasti eivät Suomessa, sillä tuollainen teko kertoo syvästä paikallisen kulttuurin halveksimisesta. Yhteiselo tuollaisten ihmisten kanssa on tosiassa mahdotonta, vaikka tuollaiset yrittäisivätkin naamioida muuta käytöstään paikallisten tapojen mukaiseksi. Ympäri maailmaa kultturista riippumatta tavalliset ja normaalit ihmiset ymmärtävät, kuinka loukkaavaa ja tuhoavaa tuollainen sotaa lietsova käytös on.

Äänestä

Kaatamassa hautakiviä.

Äänestä

Nauttivat yhteiskuntamme tulonsiirtoja, matkustelevat välillä ulkomaillakin...

Äänestä

Ilmeisesti syyslomalla kotimaassaan.

Äänestä

Varmaan kotimaassaan ja kolmen vuoden katkeamaton sossukelatili Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

haudoille kuseskelleet matut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu