Äärioikeisto iski norjassa

10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kaverilla yhteyksiä PVL:en. Eli natsi siis. Hei persut, menikö taas reisille? Norjan poliisi tiedottanut tästä yhteydestä.

Äänestä
  • Ei ne nyt ehdi kommentoimaan, kun pitää siivota uutisen tultua, kun vielä hehkuttelivat tekijän olevan mamu, itselleen aiheuttamansa liian aikaisen spontaanin siemensyöksyn ja ilopissan aiheuttamat roiskeet yksiön seiniltä.

    Äänestä

  • Musta mies ja yhteyksiä PVL:n! Eikö sen pitänyt olla rasistinen järjestö?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Musta mies ja yhteyksiä PVL:n! Eikö sen pitänyt olla rasistinen järjestö?

    Kulta pieni.. Ihan valkoihoinen persunorski :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kulta pieni.. Ihan valkoihoinen persunorski :)

    Näyttää tuossa kuvassa aika ruskealta pojalta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näyttää tuossa kuvassa aika ruskealta pojalta.

    Sillehän minä en voi mitään miltä se sinusta näyttää. Niele nyt vain kiltisti se, että ihan omia mies oli.

    Äänestä

Taitaapi olla fakenews ja never häppened?
Norja on jäänyt pahasti sivurooliin uutisissa.

Äänestä

Äärivasemmiston homopoika oli. Vanhemmat, Börje ja Lasse yllyttivät tekoon. Sanoivat että ainakin suomen vassarit ymmärtää.

Äänestä
  • Abdel Fatta se oli.

    Äänestä

Norsuille ei pitäisi antaa aseita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Ambulanse kapret i Oslo – mann og kvinne er pågrepet".

https://www.nrk.no/ostlandssendingen/ambulanse-kapret-i-oslo-_-mann-og-kvinne-er-pagrepet-1.14751816

Koska tuo kuva äärioikeistolaisesta oli pikkelöity, niin tässä vähän selkeämpi kuva.

https://i0.wp.com/pt-media.org/wp-content/uploads/2019/10/647733dacb3cd40c08ecc765e950ad2cc68db30afe9b122034a00ccbc3407731.jpg?w=1000&ssl=1

Joku tässä haisee kakalle.

https://pt-media.org/2019/10/22/oslon-poliisi-epaillylla-yhteyksia-aarioikeistoon/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu