X aikaa sitten liityin Vasemmistoliiton jäseneksi, sillä ajattelin että he ovat köyhän rivikansalaisen ystäviä, vaan eivät ole. Tässä esimerkkejä.
Ensin perustulolla käytiin vaalit ja noustiin hallitukseen. No, tuli nämä vaalit ja mitä tapahtui? Koko asia vaiettiin tyystin?!?
Toinen esimerkki, rahaa ollaan aina valmis antamaan muihin maihin köyhille, entä koska suomalaisille? Siis myös vaalien jälkeen?
Kolmas esimerkki, miksi köyhä joutuu maksamaan perintöveroa? Eikö köyhä saa edes perimällä saada pienen pääoman? Edes sen pienen, edes joskus.
Esimerkkejä on lisääkin, tähän en kuitenkaan niitä kirjoita enempää.
Vasemmistoliitto saa jäädä taakse. Tammikuussa 2020 laitan jäsenhakemuksen Perussuomalaisiin. Toivon että edukseni luetaan kyky oppia virheistä.
Hyvää syksyä ja talven alkua kaikille.
Ex-vasuri: Olin väärässä, liityn PS 2020
2
276
Vastaukset
- Anonyymi
kyllähän nuo omalla tavallaan ovat.
jos löydät persuista itsellesi oman kuvasi niin,
eipä siinä.
Minkäänlaista harmaata ei ole tässä maassa?
jokotai ettämutta perkele se on toi politiikka?
Eikai siinä.
Itsehän olen SDP:n kannattaja.
Elämä on tylsää ja tykkään siitä näin. - Anonyymi
Jep ja nyt kun itse pääperkele Halla-aho ei ole puheenjohtaja niin persut on salonkikelpoinen oikeistohallitukseen (ehkä demaritkin on mahdollinen ilman Marinia mutta luulen että Marin saa sellaisen viran EU:sta että ei ole enää sotkemassa Suomen politiikassa) jolloin se pääsisi ihan oikeasti vaikuttamaan ja uskon että Soinin virheistä on opittu ja keskitytään perussuomalaisen politiikan tekemiseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu903012Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...
...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä4812370- 891622
Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on501336Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä701208- 78933
Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."
Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa16908- 32886
Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan
Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal76832Tänään Uutisnuotassa !
Ähtärin valtuustoryhmien Kokoomus, Keskusta, SDP ja KD kannanotto 27.3.2025 Ähtärinjärven Uutisnuotassa: *Rakentavaa yh41767