Jännä tuo Luonnonmaa (kaavoitus)

Sinnehän on kaavoitettu aivan jumalattomasti asuinpinta-alaa.

Onkohan jotain mielipiteitä lähinaapureilta, vai onko heiltä jo kysyty?
1274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kaupunki ei yleensä kysy yhtään mitään vaan tekevät päätökset niin kuin he itse haluavat,

Äänestä
  • Olisi asiallista kysyä paikallisten asukkaiden mielipiteitä.

    Äänestä

Sinne ei kannattaisi rakentaa liian runsaasti.

Äänestä
  • Sinne on nyt jo rakennettu todella runsaasti.

    Äänestä

Luonnonmaan saari on pinta-alaltansa karkeasti arvioiden puolet New Yorkin Manhattanin pinta-alasta. Manhattanin väkiluku on reilut 1,6 miljoonaa ihmistä. Kyllä Luonnonmaalle saa tungettua 0,8 miljoonaa ihmistä isommin nikottelematta, Riittävän korkeat pytingit niin jopa miljoonana ihmisen rajapyykki ylittyy. Se olisi jo melkein metropoli. Tavoitteita ja kunnianhimoa täytyy olla. Asettakaamme rima riittävän korkealle tässäkin asiassa.

Äänestä
  • Luonnonmaa nykyisellään on huomattavasti viehättävämpi kuin joku New Yorkin Manhattan.

    Äänestä

Kannattaisi säilyttää Luonnonmaa maaseutumaisena miellyttävänä alueena.

Äänestä
  • Suomalainen maaseutumaisema on hieno asia. Onneksi Luonnonmaa on enimmäkseen maaseutumainen - ainakin vielä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomalainen maaseutumaisema on hieno asia. Onneksi Luonnonmaa on enimmäkseen maaseutumainen - ainakin vielä.

    Toivottavasti Luonnonmaa myös pysyy maaseutumaisena.

    Äänestä

Luonnonmaa on hieno paikka. Paikalliset asukkaat eivät varmaankaan halua mitään liian täyteen rakentamista.

Äänestä
  • Aivan - on asiallisempaa rakentaa jonnekin muualle, jos lisärakentamista yleensäkin tarvitaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan - on asiallisempaa rakentaa jonnekin muualle, jos lisärakentamista yleensäkin tarvitaan.

    Koko Naantalissa on jo rakennettu riittävästi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sinnehän on kaavoitettu aivan jumalattomasti asuinpinta-alaa.

Onkohan jotain mielipiteitä lähinaapureilta, vai onko heiltä jo kysyty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu