Talvivaara tekee hyvää tulosta

metallin hinnat niin nousseet. kymmeniä miljoonia euroja tulos.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

4x noussut nyt jalometallin hinnat.
Vasta alkaa nousu akkumetalleissa.

Äänestä
  • Punikkeja vihreitä ottaa rivosta kun kaivos pärjää

    Äänestä

  • Ai vain nelinkertaisesti :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Äänestä

On olemassa verisempiä timantteja, kuin suomalainen kestää. Kuinka todellisen asian voi todistaa? Yhdellekään suomalaiselle?

Äänestä

Kepu on Suomen suurin paskaaja. Tämä Terrafame on yks hyvä esimerkki.

S e työntää jäteensä suoraan Oulujärveen laskevaan Nuasjäveen.

Oulussa säteilee ku oululaiset juo Terrafamen paskat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

metallin hinnat niin nousseet. kymmeniä miljoonia euroja tulos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu